Jeśli Twój pies potrzebuje wózka inwalidzkiego, możesz go zrobić samodzielnie, używając dwóch kółek od kosiarki do trawy i rurki PCV. Do kół możesz przymocować oś. Możesz także pomalować wózek lub ozdobić go naklejkami. Cały ten proces może być bardzo satysfakcjonujący zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. Oto kilka wskazówek, jak zbudować wózek inwalidzki dla psa. To tylko kilka prostych sposobów na ułatwienie psu życia.
Aby wykonać wózek, najpierw ustal, którymi nogami pies ma największe problemy z poruszaniem się. Niektóre psy mogą nie być chętne do ruszenia się z wózka od razu, ale można je do tego przyuczyć, podając smaczne smakołyki. Możesz także przymocować kawałek sznurka do przedniej części wózka. Jeśli pies nie rusza się, gdy próbujesz go popchnąć do przodu, przywiąż sznurek do przodu wózka i pociągnij go ręcznie do przodu. W ten sposób pies zacznie chodzić, używając przednich łap.
Przy tworzeniu wózka inwalidzkiego dla psa pamiętaj, że nie jest on przeznaczony do używania w ciągu dnia. Chodzi o to, aby pies korzystał z niego podczas sesji, np. podczas spotkań towarzyskich, zwiedzania i zabawy. Należy jednak zawsze pamiętać, że pies w wózku potrzebuje odpoczynku, a po długim dniu aktywności może być zmęczony i gotowy na chwilę wytchnienia. Mniejsze psy mogą jednak położyć się na wózku na krótki czas. Nie jest to zalecane w przypadku większych psów.
Wybierając psa na spacer, pamiętaj, aby go nadzorować. Psy mogą przyzwyczaić się do kółek, jeśli będą kojarzyć je ze smakołykami lub pochwałami. Pamiętaj tylko, aby uważać na przeszkody i przez cały czas nadzorować psa. Upewnij się, że pies dobrze czuje się na kółkach, ponieważ mogą one łatwo utknąć na meblach lub trawie. Należy również pamiętać o dostosowaniu ciężaru kół do wagi psa.
Aby zmierzyć długość psa, użyj miarki, aby dowiedzieć się, jaki jest jego rozmiar. Może być konieczna wymiana kół lub rozpórek, ale są one łatwo wymienialne. Aby pomiar był dokładny, konieczne może być podparcie grzbietu psa. Możesz też użyć miarki, aby zmierzyć fałdę na bokach psa. Stojąc, podłóż ręcznik pod tylną część ciała psa. Podczas tego testu możesz określić, czy pies może chodzić, czy nie. Niezależnie od wielkości, pies będzie potrzebował pomocy przy wchodzeniu po schodach lub innych przeszkodach.
Krzesło, które wykonasz, powinno być regulowane, aby pasowało do wzrostu, długości i szerokości psa. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem budowy wózka inwalidzkiego dla psa skonsultować się z lekarzem weterynarii. Ponadto, jeśli Twój pies będzie rósł i stawał się większy, może potrzebować większego wózka. Aby w pełni wykorzystać możliwości swojego wózka, rozważ zbudowanie wózka, który będzie się dostosowywał do wzrostu psa. Ułatwi Ci to dostosowanie wysokości i szerokości ciała psa.
Podobne tematy