Jak zrobić odwadniacz dla sprężarki

Być może zastanawiałeś się, “Jak zrobić odwadniacz dla powietrza nasyconego solą”. Jeśli tak, to nie jesteś sam! Zdecydowana większość odwadniaczy gazowych nie ma pułapki wodnej i nie jest poddawana próbie ciśnieniowej. W rzeczywistości, większość z nich w ogóle nie odwadnia gazu. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że twój odwadniacz będzie działał skutecznie, koniecznie zastosuj się do poniższych wskazówek.

Odwadniacze są powszechnie klasyfikowane według ich funkcji: cieplne, ciśnieniowe i osuszające. Odwadniacze termiczne wytwarzają hałas, a modele z wahaniem ciśnienia mogą odwodnić tylko określoną objętość. W odwadniaczu z wymuszoną zmianą ciśnienia do pochłaniania wilgoci z powietrza wykorzystywany jest środek osuszający. Sprężarka wysokociśnieniowa co 30 sekund zmienia położenie dwóch cylindrycznych komór osuszania absorpcyjnego. Środek osuszający, którym zwykle jest sito molekularne, jest aktywowany przez zawór elektromagnetyczny po stronie osuszającej wieży. Suche powietrze o ciśnieniu 65psi ze strony suszącej wieży wydmuchuje cząsteczki wody ze struktury krystalicznej. Powietrze regenerujące jest wykorzystywane do dwóch trzecich procesu odwadniania. Pozostałe powietrze jest przesyłane z powrotem do systemu.

Oprócz usuwania wody, odwadniacz próżniowy usuwa wszelką pozostałą w oleju wilgoć. Woda, która na poziomie morza jest parą, zamienia się w parę w temperaturze 212F. Temperatura docelowa dla odwadniacza próżniowego wynosi 130-160F. Temperatura ta zależy od rodzaju używanego oleju. Wysokiej jakości olej syntetyczny będzie wymagał wyższej temperatury niż standardowy olej mineralny. Wyższe podciśnienia zamieniają wodę w parę w niższych temperaturach, ale wolniej usuwają wodę.

Proces odwadniania jest również korzystny dla konserwacji żywności. Można odwodnić boczniaki i suszone kambium, które są zarówno jadalne, jak i pożywne. Suszone kambium można gotować, piec lub smażyć i dodawać do różnych potraw. Można również odwodnić jedwab kukurydziany i wykorzystać go w mydłach domowej roboty lub jako łagodny środek do peelingu. Innym ziołem, które można odwodnić, jest pokrzywa, która jest bogata w składniki odżywcze i może być spożywana w postaci proszku.

Aby odwodnić gaz ziemny, należy najpierw oczyścić rurę. Rura, która została wyczyszczona za pomocą dehydratora, nie jest całkowicie sucha. Należy ją wysuszyć w odwadniaczu, aby zapobiec jej zamarzaniu. Zapobiega to zamarzaniu siłowników w rurze. W przeciwnym razie może dojść do zamknięcia linii gazowej urządzenia. Użycie odwadniacza to prosty sposób na wykonanie odwadniacza do sprężarki.

Odwadniacz próżniowy to rodzaj urządzenia, które wytwarza podciśnienie na oleju. Próżnia ta pozwala parze wodnej wydostać się na zewnątrz. Odbywa się to poprzez podgrzanie oleju powyżej temperatury pokojowej i obniżenie ciśnienia wewnątrz zbiornika. W rezultacie woda zawarta w płynie produktowym jest zamieniana na parę wodną i usuwana przez pompę próżniową. Niektóre odwadniacze wykorzystują także odmulanie azotem, czyli metodę transportowania wody z oleju za pomocą suchego azotu.

Podobne tematy

Total
0
Shares