Jak zrobić ścianę wodną w 7 prostych krokach

Jak zrobić ścianę wodną w 7 prostych krokach

Ściana wodna to świetny sposób na dodanie punktu centralnego do ogrodu lub miejsca rozrywki na świeżym powietrzu. Można je wykonać z różnych materiałów i dodać naturalny element do przestrzeni.

Jeśli szukasz niedrogiego i łatwego sposobu na dodanie elementu wodnego do swojego domu, ściana wodna DIY jest idealnym rozwiązaniem. Projekt jest bardzo prosty, wymaga tylko kilku narzędzi i może być ukończony w bardzo krótkim czasie.

1. Build a Base for Your Water Wall

Gdy już wybierzesz swoją ścianę wodną, wybierz bazę, która działa najlepiej dla stylu ściany wodnej, którą planujesz zbudować. Może to być wstępnie przygotowany basen, do którego po prostu włożysz swoją ścianę, lub możesz zrobić własną. Tak czy inaczej, będziesz chciał się upewnić, że podstawa jest wodoodporna.

2. Użyj drewnianych płytek łupkowych do pokrycia czoła ściany wodnej

Będziesz musiał pokryć czoło ściany wodnej drewnianymi płytkami łupkowymi, których rozmiar pasuje do Twojego projektu. Można użyć bejcy lub bezbarwnego uszczelniacza do drewna, aby zapewnić, że płytki pozostaną wodoszczelne.

3. Zainstaluj ramę ściany na płytkach łupkowych

Gdy płytki łupkowe są już na miejscu, musisz zainstalować na nich ramę ściany wodnej. Pomoże to utrzymać ciężar wody, a także stworzy ładny, wykończony wygląd.

4. zabarwienie i uszczelnienie drewnianych powierzchni

Aby nadać ścianie wodnej bardziej polerowany wygląd, będziesz musiał zabarwić drewniane powierzchnie bejcą lub uszczelniaczem, który pasuje do koloru płytek łupkowych. To ochroni powierzchnię przed blaknięciem i utrzyma ją w dobrym stanie przez wiele lat.

5. Przetestuj swój lejek/rurkę/butelkę

Gdy już zmontowałeś swój lejek/rurkę/butelkę, czas go wypróbować! Możesz przymocować lejek i rurkę do płotu lub ściany za pomocą tymczasowych opasek, a następnie wkręcić pustą plastikową butelkę. Być może będziesz musiał nieco podrasować otwory lub przechylić butelkę, aby działała prawidłowo.

6. Wypełnij podstawę wodą

Jeśli używasz pompy do oczka wodnego, upewnij się, że przeniesie ona wystarczającą ilość wody, aby osiągnąć wysokość twojej ściany wodnej. Jeśli nie, będziesz musiał dodać dodatkowe węże do górnej części ściany wodnej, aby połączyć się z pompą stawową.

7. Clean Your Water Wall Every Once in a While

Ponieważ ściana wodna będzie otoczona brudem, trzeba będzie ją regularnie czyścić. Pomoże to utrzymać wodę w czystości i świeżości oraz zapobiegnie rozwojowi glonów w stawie.

8. Ściana wodna może być świetnym dodatkiem do Twojego podwórkowego placu zabaw

Domowej roboty ściana wodna jest idealnym dodatkiem do Twojego podwórkowego placu zabaw dla dzieci, które mogą badać grawitację, kąty i przepływ wody. Jest to łatwy do wykonania projekt, który oferuje wiele możliwości zabawy i jest świetnym sposobem na naukę dla dzieci.

Podobne tematy

Total
0
Shares