Jak zrobić legowisko dla kota z kartonu

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i zrobienie legowiska dla kota jest przerobienie walizki. Stare walizki doskonale nadają się do stworzenia legowiska dla kota, a łatwo je znaleźć na wyprzedażach garażowych i w sklepach z pamiątkami. Następnie możesz wyłożyć je miękkimi kocami, pluszowymi zwierzętami lub poduszkami, aby zapewnić kotu dodatkową wygodę i ciepło. Następnie możesz dodać kilka dodatkowych warstw, aby zapewnić kotu dodatkowe ciepło i wygodę. Jeśli chcesz się bardziej postarać, możesz nawet stworzyć łóżko dla swojego kota z zabytkowej walizki!

Innym łatwym projektem DIY dla miłośników kotów jest poduszka z obrazkiem kota. Wypełniając starą poduszkę kocimiętką, zapewnisz swojemu kotu bezpieczne i przytulne miejsce do spania. Możesz też wykorzystać zwykłe przedmioty, takie jak pudełko po butach. Używając swoich rąk, możesz stworzyć legowisko dla kota w ciągu zaledwie pięciu minut. Możesz także użyć starych swetrów lub kartonu. Złożenie jednego z tych legowisk DIY dla kota nie zajmie Ci dużo czasu!

Następnie potrzebujesz materiału na legowisko. Można je znaleźć w każdym sklepie z artykułami rzemieślniczymi. Utnij dwa kawałki tkaniny na żądaną długość i zszyj je razem. Upewnij się, że tkanina jest równomiernie owinięta wokół pianki. Gdy skończysz, możesz z tyłu zamocować zamek błyskawiczny. Teraz możesz dodać farsz! Możesz dodać więcej warstw materiału lub powiększyć legowisko dla kota. W zależności od potrzeb Twojego zwierzaka możesz spróbować użyć różnych tkanin.

Po przyklejeniu tkaniny włóż farsz do otworu na nadgarstki w swetrze. Pociągnij tkaninę do góry, aż nadgarstki się zetkną. W ten sposób powstanie miękki okrąg, który będzie stanowił krawędź legowiska dla kota. Po dodaniu farszu przymocuj rzep lub sznurek do spodu. Gotowe posłanie dla kota zawiśnie na framudze drzwi. Twój mały kotek będzie zachwycony!

Jak już to zrobisz, możesz zacząć je dekorować. Do dekoracji możesz użyć nietoksycznej farby, a nawet dodać sztuczne futro lub miękką poduszkę. Koty uwielbiają miękkie powierzchnie, a to legowisko zapewni im ten komfort. Koty pokochają swoje nowe legowisko, a Ty poczujesz się wspaniale, wiedząc, że jest ono wyjątkowe i Twoje własne. Najlepsze jest to, że takie legowisko jest wolne od zagrożeń, a dzięki odpowiednim akcesoriom możesz je nawet upiększyć!

Jeśli nie możesz się zdecydować, która z tych dwóch opcji jest lepsza, rozważ przycięcie kartonu na kształt bardziej okrągłej kuli i zabezpieczenie końców taśmą. Następnie wyłóż dno puszystym przedmiotem, który Twój kot uwielbia. Koty uwielbiają uczucie, że są przytulane ze wszystkich stron. I nie będą wiedziały, jaka jest różnica między płaską a puszystą poduszką!

Chociaż Koci Penthouse jest projektem płatnym, to jest to zabawny i interesujący projekt dla kotów każdej wielkości. Świetnie nadaje się dla kociąt i kotów średniej wielkości, ma trzy poziomy do chowania się i odpoczynku. Pasuje do siebie jak puzzle i jest wykonany z grubej tektury, która jest wystarczająco wytrzymała, aby przetrwać lata. Gdy Twój kot polubi Twój nowy domek z kartonu, będziesz chciał zrobić dla niego jeszcze kilka innych!

Podobne tematy

Total
0
Shares