Jak zrobić kojec dla kota

Ogrodzenie dla kota typu “zrób to sam” może zaoszczędzić sporo pieniędzy i może być wykonane z rury PCV. Jest mocna i podatna na zginanie, a jej wykonanie będzie Cię kosztować mniej niż 300 dolarów. Możesz zbudować wybieg o dowolnej wysokości. Wybieg dla kotów DIY może być tak wysoki lub niski, jak tylko chcesz. W zależności od materiałów, które wybierzesz, ogrodzenie dla kota może kosztować nawet 100 USD. Cena ta będzie się różnić w zależności od wybranych materiałów oraz podaży i popytu na drewno w Twojej okolicy.

Catio to zewnętrzna zagroda dla kota, która rozszerza się z okna Twojego domu. Twój kot będzie szczęśliwy, mogąc oglądać świat zewnętrzny z bezpiecznego miejsca, jakim jest jego własne catio. Ogrodzenie wokół niego może być dopasowane do koloru domu i wtopić się w otoczenie. Niektóre plany nie przewidują dachu, ale zawsze możesz go dodać, jeśli chcesz. Upewnij się, że wybieg jest bezpieczny i kot nie może z niego uciec.

Aby zbudować bardziej skomplikowany wybieg dla kota, możesz dodać do niego okna i pasy widokowe. Jeśli nie czujesz się komfortowo, budując całą konstrukcję z porysowanego drewna, możesz wykorzystać istniejące już kartonowe pudło. Należy użyć mocniejszego materiału, takiego jak tektura, ponieważ koty mogą łatwo przegryźć styropian lub karton. Należy również upewnić się, że wysokość drzwi wynosi co najmniej 15 cm (6 cali).

Rozmiar wybiegu dla kotów zależy od tego, ile kotów będzie w nim mieszkać. Należy wziąć pod uwagę liczbę kotów, ich interakcje oraz to, czy mają one regularny dostęp do przestrzeni na zewnątrz domu. Wybieg może być tak prosty, jak mała skrzynka okienna lub fragment ogrodzenia ogrodowego. Jeśli przestrzeń na zewnątrz jest niewielka, do wykonania drzwi i zawiasów możesz użyć drutu z kurczaka. Następnie przykryj górną część skrzynki siatką, aby zatrzymać koty w środku.

Przy tworzeniu wybiegu dla kotów bardzo łatwo jest przestrzegać kilku podstawowych zasad. Wybieg dla kotów ma być tymczasowy i nadzorowany, więc będzie używany tylko przez krótki okres czasu. Jeśli tylko zwrócisz uwagę na bezpieczeństwo, Twój nowy towarzysz pokocha go! Zapewni mu komfort i bezpieczne środowisko oraz pomoże chronić Twój dom przed kocimi ucieczkami. Zaoszczędzisz również swoje cenne meble!

Dodanie nowego zwierzęcia to duża odpowiedzialność. Twój pupil potrzebuje czasu, aby się zaaklimatyzować i być bezpiecznym w pobliżu nieznanych mu osób. Dodanie do domu wybiegu dla kota pozwoli Ci spędzić czas z nowym zwierzęciem i przyzwyczaić go do nowego otoczenia. Inne zwierzęta domowe również skorzystają z tej przestrzeni. Co więcej, będziesz mógł obserwować ich interakcje i dowiedzieć się więcej o ich zachowaniu.

Kotnik do samodzielnego wykonania to świetne rozwiązanie w przypadku mieszkań i ograniczonej przestrzeni na podwórku. Wykonane z łatwych do znalezienia materiałów, są odporne na warunki atmosferyczne. Plan budowy domku dla kota można znaleźć w internetowych sklepach zoologicznych. Można też pobrać darmowy plan budowy i samemu go zbudować. Do wykonania takiego domku można także wykorzystać istniejące drewniane regały na książki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane