Jak zrobić nalewkę propolisową w domu

Jeśli szukałeś sposobu na zrobienie nalewki propolisowej w domu, to masz szczęście. Wykonanie jej w domu jest prostym procesem i możesz znaleźć kilka przepisów na nią w całej sieci WWW. Jeśli nie możesz dostać propolisu w swoje ręce, możesz zastąpić go wódką wysokiej jakości. Podstawowa receptura na nalewkę propolisową będzie się różnić w zależności od wybranego alkoholu. Po przygotowaniu nalewki można ją wykorzystać w innych produktach.

Płyn ten można przefiltrować przez ściereczkę do sera. Propolis ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe i od wieków jest stosowany jako naturalny środek na wiele różnych dolegliwości. Wdychanie go pomaga złagodzić objawy chorób układu oddechowego, w tym przeziębienia i grypy. Jest również użyteczny w leczeniu nieżytu nosa, zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc.

Mimo że propolis można przyjmować jako suplement, najlepiej stosować go jako dodatek. Nalewkę propolisową można kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub uzyskać surowy propolis z ula pszczelego. Ilość alkoholu użytego do sporządzenia nalewki powinna być równa objętości surowego propolisu. Preferowany jest alkohol zbożowy, ale można też użyć alkoholu wysokoprocentowego, takiego jak Everclear.

Propolis pszczeli jest stosowany jako antybiotyk, środek hamujący rozwój grzybów i przeciwwirusowy. Ponieważ zawiera silne przeciwutleniacze, jest doskonałym domowym lekarstwem na dolegliwości układu oddechowego. Odpowiednią ilość propolisu można zażywać także po zabiegach chirurgicznych, aby usprawnić proces gojenia. A nalewka propolisowa jest doskonałym naturalnym środkiem antyseptycznym. To wspaniały sposób na walkę z wiekiem. Możesz być zaskoczony, jak skuteczny może być.

Głównymi składnikami propolisu są pyłek kwiatowy i wosk. Chociaż dokładny skład każdej próbki jest inny, wiadomo, że zawiera on co najmniej 300 różnych związków. Wśród nich są aminokwasy, steroidy i chininy seskwiterpenowe. Ponadto propolis zawiera kilka olejków eterycznych, w tym kwas benzoesowy i ferulowy. Jest również bogaty w witaminy B1, B2, A i kwas cynamonowy, które są zasadniczo głównymi składnikami ekstraktu.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy wiedzieć o propolisie, jest źródło produktu. Do ekstrakcji pyłku można użyć oliwy z oliwek lub etanolu, ale nie są one w stanie wyekstrahować wystarczającej ilości propolisu. W takim przypadku można spróbować użyć innego rozpuszczalnika, np. wódki lub etanolu. Aby uzyskać bardziej przystępne rozwiązanie, można kupić wódkę i zmieszać ją z miodem. Możesz również spróbować zmieszać czysty balsam z miodem, aby stworzyć alternatywny lek.

Jeśli szukasz sposobów na zrobienie nalewki propolisowej, koniecznie zapoznaj się z jej zaletami. Pszczoły zbierają go wiosną, gdy na drzewie pojawia się gluten – lepki materiał. Propolis jest następnie przekształcany w kleistą substancję za pomocą enzymów. Stosowany miejscowo propolis ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. W postaci nalewki może zapobiegać infekcjom i łagodzić ból.

Podobne tematy

Total
0
Shares