Wielofunkcyjność kredki w makijażu – zobacz, do czego możesz wykorzystać ten klasyczny kosmetyk!

Współczesne trendy w makijażu wykorzystują klasyczną kredkę na wiele sposobów. Przy pomocy kredki można precyzyjnie podkreślić największe atuty naszej urody, zatuszować niedoskonałości oraz poprawić symetrię twarzy. Jak zatem wykorzystać kredkę w makijażu i jakie jej rodzaje są najbardziej popularne?

Kredki do makijażu oczu

Z klasyką make-upu kojarzy się nam na pewno kredka do oczu. Od wielu lat przy jej pomocy wykonuje się makijaże. Najbardziej popularna jest oczywiście czarna kredka. Sprawdza się do delikatnego podkreślenia oka w codziennym makijażu, ale w otoczce cieni pozwala również na uzyskanie spektakularnego efektu doskonałego na imprezy oraz wielkie wyjścia. Kredka świetnie sprawdza się w modelowaniu oka. Aby optycznie je wysmuklić oraz nadać nieco tajemniczości spojrzeniu, wystarczy cienką kreskę nanieść na dolną linię wodną oczu. Z kolei tworząc kreskę nad górną linią rzęs, sprawimy, że będą one wyglądać na gęstsze. Co więcej, przy pomocy kredki do oczu można modelować ich kształt. Do dyspozycji mamy oczywiście różne kolory kredek. Wybierać można spośród przeróżnych barw, począwszy od ciepłych pasteli, aż po wyrazisty błękit czy zieleń. Ponadto poza klasyczną czernią biała kredka do oczu to absolutny must have pozwalający zatuszować wiele niedoskonałości oraz rozjaśnić spojrzenie i optycznie powiększyć oczy. Warto też wspomnieć, że obecnie dostępne są również cienie w kredkach, które cieszą się coraz większą popularnością.

Jak przy pomocy kredki wymodelować brwi?

Podczas makijażu oczu nie należy zapominać o brwiach. Wpływają na nasze spojrzenie, a dodatkowo pozwalają nadać twarzy pożądany kontur. Kredka do brwi to idealne rozwiązanie na ich wymodelowanie i podkreślenie. Sprawdzi się zarówno dla wprawionych, jak i początkujących makijażystek. Zanim zabierzemy się za makijaż brwi, należy wybrać odpowiednią kredkę. Tutaj warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kolor. Odcień powinien być zbliżony do naturalnych włosów brwi bądź o ton ciemniejszy. Posługując się tą zasadą, uzyskamy naturalny i nieprzerysowany efekt. Aby łatwiej i precyzyjnie operować kredką do brwi, warto wybierać te o cienkich końcówkach.

Kredka w makijażu ust

Kredki w makijażu mają jeszcze jedno zastosowanie. Przy ich pomocy nie tylko podkreślimy oczy i brwi, ale również usta. Konturówka do ust to specjalny rodzaj kredki, który pozwala na uwydatnienie ust, korektę ich kształtu oraz wpływa na trwałość szminki. Konturówką możemy malować zewnętrzny obrys ust. W ten sposób optycznie je powiększymy. Można również przed nałożeniem szminki powierzchnię ust pomalować konturówką. Pozwoli to maksymalnie przedłużyć trwałość szminki. Jeśli chodzi o kolor kredek do makijażu ust, to zawsze wybierajmy odcienie podobne do koloru szminki. Ton ciemniejszy pozwoli nieco zmniejszyć usta, z kolei odcień jaśniejszy powiększy je wizualnie. Duży wybór konturówek w modnych kolorach znajdziesz w ofercie AVON. Wybierając kredkę do ust, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor, ale również konsystencję. Im kredka twardsza, tym dłużej będzie utrzymywać się na powierzchni ust bez rozmazywania. Warto też dodać, że konturówki doskonale sprawdzają się do tuszowania niedoskonałości w obrębie ust, takich jak opryszczka czy zmiany trądzikowe.

Jak widać, kredka w makijażu pełni wiele zadań. Jej wielofunkcyjność jest bardzo ceniona w makijażu, zarówno profesjonalnym, jak i tym codziennym, wykonywanym w domu. Z całą pewnością jest to podstawowy kosmetyk, który powinien się znaleźć w każdej kobiecej kosmetyczce. Mając trzy kredki do makijażu oczu, brwi oraz ust jesteśmy w stanie w krótkim czasie podkreślić atuty naszej urody oraz zamaskować niewielkie niedoskonałości.

Podobne tematy
Total
0
Shares