Pocztówki na Boże Narodzenie – świąteczna tradycja

Woman writing greeting postcards for Christmas and New Year celebration at table

Wysyłanie pocztówek na Święta to tradycja, która jest warta kultywowania. Choć w dobie elektroniki mamy możliwość wysyłania życzeń za pośrednictwem mediów społecznościowych czy MMS-ów, to jednak są osoby przywiązane do tradycji, czy takie, które chcą ją kontynuować. Dlaczego warto kupować i wysyłać pocztówki na Boże Narodzenie?

Pocztówki na Boże Narodzenie – pamiątka ze Świąt na lata 

Wiele osób jest sentymentalnych i zbiera pocztówki. Wysyłanie ich na Święta dla wielu rodzin jest wielopokoleniową tradycją, z której nie rezygnują nawet w obliczu rozwijających się nowych technologii. Tak jak dla wielu osób e-book nie zastąpi papierowej książki, którą mogą wziąć w swoje dłonie, by przewracać kolejne strony, tak są i tacy dla których życzenia na kartce pocztowej są czymś co cieszy ich bardziej niż te cyfrowe wysłane na smartfon. Na pocztówce można wpisać własne życzenia, a także datę. Po latach taka pocztówka będzie miała wartość historyczną. Są osoby, które chętnie skupują stare pocztówki, takie pochodzące z pierwszych dekad XX wieku czy czasów PRL i na pewno będą i takie, które będą kolekcjonować pocztówki za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, ponieważ zawsze z sentymentem powraca się do czasów minionych. Oczywiście dla osoby obdarowanej pocztówka będzie piękną pamiątką na lata. W końcu świąteczne kartki można przechowywać obok starych rodzinnych fotografii. 

Pocztówki na Boże Narodzenie jako sposób składania sobie życzeń 

Można połączyć się na Skype, by złożyć życzenia świąteczne osobie, która znajduje się w innym kraju czy nawet na innym kontynencie, ale można również zrobić takiej osobie niespodziankę i wysłać do niej pocztówkę. Bez wątpienia pocztówki na Boże Narodzenie to piękna tradycja. Otrzymane kartki można potem wyeksponować na półce i stają się one dodatkową dekoracją mieszkania w okresie świątecznym i przypominają o pamięci bliskich, którzy nie mogą nam akurat towarzyszyć przy świątecznym stole. Nawet jeśli dzwoni się do bliskich czy rozmawia na wideochatach, to i tak wysłanie pocztówki jest dobrym pomysłem. Swoją drogą wiele osób starszych ciągle preferuję tę formę składania życzeń od otrzymywania wiadomości tekstowych czy obrazkowych na smartfon. Można zdecydować się na pocztówki ręcznie robione albo drukowane, takie z gotowym tekstem albo puste i przeznaczone na własne życzenia. Tradycyjna forma wysyłania życzeń świątecznych pocztą ciągle jest dobrym pomysłem i pocztówka na pewno ucieszy adresata.        

Podobne tematy
Total
0
Shares