O czym warto aby wiedziała początkująca mama?

Droga początkującej mamy nigdy nie jest łatwa. Każda Pani chce jak najlepiej dla swojego maluszka, ale czasami jest to trudne i stresujące. W tym artykule postaramy Ci się trochę pomóc w wyborze idealnego mleka oraz pampersów!

Wybór mleka dla dziecka

Wybór odpowiedniego mleka dla niemowlaka, czy nawet starszego dziecka, zapewnia mu prawidłowy rozwój oraz pełnowartościowe posiłki. Na rynku jest ogromny asortyment mlek, co może wprowadzić mamy w zakłopotanie. Nauczymy Cię na co zwracać uwagę wybierając idealny pokarm dla Twojej pociechy.

Na początku skupmy się na tym kiedy zacząć sięgać po mleko dla dzieci. Obecne produkty na rynku nie są już tylko uzupełnieniem pokarmu naturalnego, ale dzięki swojemu bogatemu składowi świetnie zastąpią naturalne mleko matki. Posiadają one bowiem odpowiedni poziom węglowodanów, tłuszczy i białek, co dobrze wpłynie na rozwój oraz zdrowie Twojego malucha. Są to istotne fakty dla matek, które niestety nie mają pokarmu lub mają jego niewystarczającą ilość. Co za tym idzie, mieszanki mlek można stosować już tak naprawdę od pierwszych dni Twojego dziecka.

Przejdźmy do wybierania pokarmu modyfikowanego. Przed kupieniem owego produktu należy skonsultować się z pediatrą, który oczywiście zna się na rzeczy i udzieli dobrych porad. Pamiętaj, aby dla noworodka wybrać mleko początkujące, czyli z oznaczeniem “1” na opakowaniu. Taki pokarm przeznaczony jest do szóstego miesiąca, potem cyferki na opakowaniach rosną stopniowo. Warto wiedzieć również, iż na rynku mamy mleka modyfikowane jak i w proszku, tak i w płynie. Pediatrzy, czy nawet same mamy, wolą mleka w proszku. Kupując pierwsze modyfikowane mleko należy dokładnie zapoznać się z etykietą, aby nie popełnić jakiegokolwiek błędu. Pamiętajmy, iż pokarm ma służyć Twojemu dziecku jak najlepiej. Mlek modyfikowanych na rynku jest dużo, na przykład:

  • zwykłe mleko modyfikowane – dla dzieci zdrowych;
  • antykolkowe – dla maluchów zmagających się z bolącymi kolkami;
  • dla wcześniaków (PRE, Premature, Nenatal) – dla dzieci o niskiej masie urodzeniowej;
  • antyrefluksowe – dla smyków, które mają tendencję do ulewania;
  • hipoalergiczne – dla maluchów z grupą podwyższonego ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Mlek modyfikowanych na rynku jest oczywiście o wiele więcej. Pamiętaj, aby wybrać idealny pokarm dla swojego dziecka!

Pampersy i pieluchy – zalety

Co warto wybrać dla swojego dziecka, aby jego komfort noszenia był jak największy? Dowiedz się sama.

Zalety pampersów jednorazowych: są z pewnością wygodą dla mamy, gdyż użycie ich jest proste. Zakładasz je swojemu smykowi, a kiedy pampers zostanie zużyty, po prostu go wyrzucasz i nie martwisz się o nic. Pampersy jednorazowe są również super chłonne, dziecko może w nich przeleżeć, czy przechodzić, nawet kilka godzin. Przez ten czas nic z nich nie wypłynie, nie przeszkadzają one również maluchowi. Kiedy smyk się w nie zesika nie śmierdzą one amoniakiem.

Zalety pieluch wielorazowych: są one naturalne. Jeżeli będziesz o nie dbać, często wymieniać i prać, skóra dziecka z pewnością nie będzie miała żadnych podrażnień, nie będziesz musiała martwić się o reakcje alergiczne. Pieluchy wielorazowe nie zawierają na swojej powierzchni substancji szkodliwych. Sprzyjają one szybszemu odpieluchowaniu. Po pierwsze, pranie pieluch nie jest zawsze sytuacją sprzyjającą, więc rodzic będzie chciał jak najszybciej posadzić swoje dziecko na nocnik, co za tym idzie, szybciej nauczy je korzystania. Po drugie, można nakładać swojemu smykowi takie pieluszki, w których czuć, że ma się mokro. Rozumiejące już dziecko poczuje potrzebę zmienienia pieluch na coś, w czym nie będzie czuć dyskomfortu, czyli nocnik. Niektóre pieluchy wielorazowe, na przykład tak zwane otulacze, czy kieszonki, są tak łatwe w użytkowaniu, jak i pampersy jednorazowe.

Oba warianty (zarówno pampersy i pieluchy) mają sporo zalet, jednak dużo zależy także od Twojego dziecka. Jeśli będzie miało ono tendencję do mocnych podrażnień skóry, czy wystąpienia reakcji alergicznych, lepiej zaopatrzyć się jednak w pieluchy wielorazowe.

Podobne tematy
Total
0
Shares
Wiadomości związane