Nowy wymiar obrączek ślubnych – personalizacja i świadomy wybór

Nie musisz szukać niepowtarzalnego, natychmiast rzucającego się w oczy projektu obrączek ślubnych, aby mieć poczucie, że jest to biżuteria wyjątkowa i symboliczna. Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnej wersji klasyki, możesz rozważyć stworzenie indywidualnej kreacji obrączki lub pierścionka zaręczynowego.

Co wziąć pod uwagę, kupując obrączki? 

Z pewnością pierwszym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając obrączki ślubne, jest próba złota, z którego mają być one wykonane. Najpopularniejsze i jednocześnie najtańsze są obrączki ze stopu próby 333, które cechują się dobrą trwałością i jakością. Nie da się jednak nie zauważyć, że obrączki próby 585 mają znacznie wyższe wartości, są bardziej trwałe, a ich kolor jest bardziej wyrazisty. Do wyboru są jeszcze stopy wyższych prób, które odpowiednio zawierają coraz więcej złota w stopie. Ten wybór powinien jednak być połączony z wyborem koloru złota, jaki nas interesuje. W zależności bowiem od tego, czy chcemy obrączki ze złotego, białego, różowego, czy możę czarnego złota, jubiler rekomendować może inną jego próbę. Tutaj warto zdać się na doświadczenie mistrzów złotnictwa.  

Nowy wymiar personalizacji

Jeszcze do niedawna personalizacja obrączek ślubnych oznaczała możliwość wyboru liczby kamieni, które się na niej znajdą, a także wygrawerowanie daty ślubu od wewnątrz obrączki. Dzisiaj koncepty takie jak Classica by Niewęgłowski dają zupełnie inne możliwości:

  • wyboru profilu obrączki – od klasycznych płaskich i półokrągłych, przez nowoczesne wersje klasycznych modeli, po propozycje nietuzinkowe i pośrednie; możliwości jest sporo, warto tutaj kierować się nie tylko designem, ale i wygodą noszenia,
  • wyboru modelu zdobienia – faktur, milgryfów, dodatkowych grawerunków,
  • zamówienia obrączki z własnym podpisem, rysunkiem, motywem opracowanym wspólnie z jubilerem, odciskiem palca, wybranym napisem. 

Tego typu rozwiązania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ dają młodej parze możliwość stworzenia dokładnie takiego projektu obrączek, jakie sobie wymarzyli. Do tego wsparcie jubilerskie pozwala uzyskać możliwie najlepszy efekt. Taka biżuteria ślubna to połączenie emocji, symboliki ważnej dla tej konkretnej pary oraz mistrzostwa złotnictwa i jubilerstwa. W ten sposób powstaje biżuteria, która się nie starzeje, a jej wyjątkowość z kolejnym rokiem tylko przybiera na sile. 

Podobne tematy
Total
0
Shares
Wiadomości związane