Kilka słów o ubieraniu niemowląt, kiedy przychodzi wiosna

Wiosna to niewątpliwie jedna z bardziej nieprzewidywalnych pór roku. Kiedy zbliża się do nas wielkimi krokami, każdy obawia się, że jego ubranie nie będzie odpowiednie. Mimo że w późniejszych miesiącach jest już przeważnie przyjemnie ciepło, w pierwszej fazie wiosny możemy spotkać się z zimnem czy nawet mrozem. Skoro jako dorośli, często mamy problem z dopasowaniem wiosennego, warto poświęcić kilka chwil i odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przygotować maluszka do wiosennych wypraw!

Kilka słów o ubieraniu niemowląt, kiedy przychodzi wiosna

Wiosna to niewątpliwie jedna z bardziej nieprzewidywalnych pór roku. Kiedy zbliża się do nas wielkimi krokami, każdy obawia się, że jego ubranie nie będzie odpowiednie. Mimo że w późniejszych miesiącach jest już przeważnie przyjemnie ciepło, w pierwszej fazie wiosny możemy spotkać się z zimnem czy nawet mrozem. Skoro jako dorośli, często mamy problem z dopasowaniem wiosennego, warto poświęcić kilka chwil i odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przygotować maluszka do wiosennych wypraw!

Przede wszystkim, nie rezygnuj ze spacerów!

Jeżeli obawiasz się, że wiosenne spacery mogą szkodzić Twojemu dziecku, nie masz się czego bać! Warto tutaj kierować się zdroworozsądkowym podejściem. Jeżeli aura na zewnątrz nie pozwala na komfortowy spacer, można z niego po prostu zrezygnować Jeżeli jednak nie jest zbyt wietrznie a nawet świeci słońce, wręcz trzeba skorzystać z uroku spacerowania. Nawet podczas chłodu, organizm dziecka nauczy się reagować na inną temperaturę czy inne powietrze, wytwarzając naturalną barierę ochronną. Tak więc warto spacerować, nawet kiedy pogoda lekko nie dopisuje, ale trzeba się do tego umiejętnie przygotować.

Jak skompletować garderobę niemowlaka wiosenne wyjście z domu?

Wiosną powinniśmy przede wszystkim zaprzyjaźnić się z prognozą pogody. Już na tej podstawie, będziemy w stanie ocenić, jak dopasować ubranka do wyjścia. Ponadto, istnieją dwie sprawdzone metody ubioru niemowlaka, które zazwyczaj działają. Pierwsza z nich, to ubieranie maluszka w jedna więcej warstwę niż normalnie my, jako rodzice byśmy założyli. Do tego schematu nie wliczają się jednak okrycia wierzchnie takie jak kurteczki, płaszcze czy puchówki. Jeżeli zatem w ciepłe kwietniowe przedpołudnie wychodzimy z dzieckiem na zewnątrz, warto zacząć od włożenia podkoszulka, a na to bluzeczki niemowlęcej lub koszuli. Ostatnia warstwą może być sweterek lub nawet bluza dresowa. W dni chłodniejsze, warto wybrać takie ubranka jak kaftanik, na który zakładamy przejściową kurteczkę. Dobrym pomysłem, będzie również zabranie ze sobą np.: polarowego kocyka dziecięcego, który dodatkowo ochroni maluszka przed chłodem.

Druga zasada, to jak można się domyśleć, warstwowe przygotowywanie stroju. Jest to bliżej wszystkim znana, metoda na cebulkę. W przypadku chłodniejszych podmuchów wiatru, wystarczy, że dołożymy kolejne warstwy. W przypadku ocieplenia, można pozbyć się niepotrzebnych elementów. Warto jednak w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na komfort niemowlaka. Pamiętajmy, że ubranka nie mogą krępować ruchów lub zbytnio uciskać na delikatną skórę dziecka, co w pewien sposób ograniczające jest dla przepływu krwi, szczególnie w okolicy rączek i nóżek.

Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są ubranka. Unikajmy wszelkiego rodzaju materiałów sztucznych w przypadku warstw, które są najbliżej skóry dziecka Nieodpowiednie będą bluzeczki czy bluzki z domieszką poliestru, który nie jest dobrym przewodnikiem ciepła – ani go nie gromadzi ani nie oddaje. Dobrym wyborem będą ubranka niemowlęce z bawełny oraz wełniane lub domieszkowane wełną. Materiały te przepuszczają powietrze a co za tym idzie wspierają oddawanie ciepła, kiedy jest go za dużo lub izolowanie go kiedy jest go za mało. Poliester natomiast sprawdzi się w przypadku przeciwdeszczowych kurteczek, które ze względu na to, że są najbardziej wysuniętą warstwą na zewnątrz, nie mogą przepuścić wilgoci do środka. Zatem podczas deszczu takie kurteczki będą idealnym rozwiązaniem

Przegląd ubranek niemowlęcych idealnych na wiosnę

Przed sezonem wiosennym, warto przygotować sobie krótką listę ubranek, których brakuje w szafie maluszka. Poniżej kilka propozycji ciuszków, które z pewnością przydadzą się na chłodniejsze dni:

  •       Kombinezon niemowlęcy
  •       Kaftaniki niemowlęce
  •       Komplety dresowe np.: ocieplane spodnie i bluza z kapturem
  •       Kurtka lub płaszczyk – wspaniale, gdyby była ta kurtka hydrofobowa niemowlęca
  •       Kocyki polarowe, bambusowe lub MINKY
  •       Podkoszulki bawełniane
  •       Wygodne body lub śpioszki z wygodnym zapięciem
  •       Śpiworki niemowlęce do wózeczka

Warto również zaopatrzyć się w wygodne czapeczki niemowlęce, szaliczki oraz rękawiczki. Podczas niepogody, dodatkowo będą one wsparciem w ochronie maluszka przed zmarznięciem.

Kontrolujmy stan ciepła maluszka

Mimo że jest to dość oczywiste, warto jeszcze raz o tym wspomnieć. Rodzicu, wychodząc na spacer, monitoruj stan ciepła maluszka, szczególnie jeżeli jest to dziecko jeżdżące w wózeczku. Warto sprawdzać, np.: poprzez dotknięcie karku jak ma się nasz skarb. Można za pomocą tej prostej sztuczki zweryfikować, czy przyda się jeszcze jedna warstwa, czy wręcz przeciwnie.

Jeżeli zastosujemy się do tych kilku prostych zasad, każdy wiosenny spacer będzie udany, a raz nauczone schematu można powielać zarówno wiosną jak i jesienią ? Miłego spaceru!

Zobacz więcej na EEVI.pl – odzież dla dzieci i niemowląt

Podobne tematy
Total
0
Shares