Jak zrobić zaproszenie ślubne po swojemu

Jak zrobić zaproszenie ślubne po swojemu

Tworzenie własnego zaproszenia ślubnego to świetny sposób na wyrażenie swojej osobowości i stworzenie osobistego akcentu. Niezależnie od tego, czy planujesz ślub DIY, czy zatrudniasz profesjonalistę, ważne jest, aby poświęcić swój czas podczas projektowania zaproszeń.

Po pierwsze, rozważ styl projektowania, który chcesz osiągnąć. Czy chcesz tradycyjne, formalne lub bardziej zabawne, kapryśne zaproszenie? Wybór odpowiedniego stylu pomoże Ci zdecydować, ile informacji zawrzeć, jaki typ czcionek i obrazów użyć i jaki schemat kolorów użyć.

Zaproszenie ślubne może być dużo pracy, więc upewnij się, że zaplanujesz wystarczająco dużo czasu, aby zrobić to dobrze. Najważniejszą częścią zaproszenia jest tekst, więc będziesz chciał zarezerwować dużo czasu na napisanie tekstu.

Tekst:

Prosty, neutralny tekst wstępu jest bezpiecznym wyborem dla zaproszenia ślubnego, ale możesz być kreatywny ze swoim sformułowaniem, jeśli czujesz się zainspirowany. Na przykład, “Razem z ich rodzinami” może być dobrą opcją, ale możesz również spróbować włączyć cyfry, aby nadać tekstowi bardziej współczesny wygląd.

Czcionka:

Czcionka może uczynić lub złamać projekt Waszych zaproszeń ślubnych. Będziecie chcieli wybrać czcionkę, która wytrzyma próbę czasu, więc nie będzie wyglądać przestarzale w nadchodzących latach. Niezależnie od tego, czy wybierzesz klasyki takie jak Caslon, czy bardziej nowoczesne style, ważne jest, aby znaleźć czcionkę, która uzupełni twój projekt, nie przytłaczając go.

Użycie osobistego stempla:

Stempel jest łatwym i skutecznym sposobem na dodanie trochę personalizacji do Waszych zaproszeń ślubnych. Możesz kupić gotowy stempel lub zrobić swój własny z pianki i tuszu. To zabawny projekt do zrobienia z ukochaną osobą i sprawi, że twoje zaproszenia ślubne będą miały bardziej osobisty charakter.

Używanie kwiatowych nadruków:

Kwiatowy nadruk może dodać romantyzmu do Twoich zaproszeń ślubnych. Ale nie jest konieczne, aby trzymać się tradycyjnego projektu kwiatowego; abstrakcyjne ilustracje, dramatyczne kolory tła, a nawet zdjęcia mogą być wykorzystane do ekscytującego i unikalnego zaproszenia.

Połączenie małych gałązek suszonych kwiatów:

Innym sposobem na dodanie odrobiny blasku do Twoich zaproszeń ślubnych jest włączenie suszonych prawdziwych kwiatów. Suszone kwiaty są łatwe do znalezienia online i są w szerokim zakresie kształtów, rozmiarów i odcieni. Gałązka wybranych przez Ciebie kwiatów może być schowana w rogu, aby stworzyć wspaniały, teksturowany efekt i dodać to dodatkowe coś specjalnego do Twojego zaproszenia.

Dodanie wstążki do zaproszeń:

Dodanie szarfy lub kokardy do koperty może dodać piękny, niestandardowy dotyk do Twojego zaproszenia ślubnego. Może być wykonana z satyny, grosgrainu, aksamitu lub jedwabiu i jest dostępna w wielu kolorach.

Możesz ją zawiązać wokół koperty, aby pasowała do reszty papeterii lub dodać ją na górze, aby uzyskać zabawne, współczesne wykończenie. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić, czy koperta i szarfa lub kokarda pasują do siebie!

Koperta wewnętrzna:

Koperta wewnętrzna to miejsce, w którym zaadresujesz imię i nazwisko każdego gościa i zaznaczysz, czy jest zaproszony czy nie. Tutaj również zaadresujesz ich plusy, jeśli je mają.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Wiadomości związane