Jak zrobić szkółkę dla piskląt

Jak zrobić szkółkę dla piskląt

Zanim zaczniesz hodować pisklęta, musisz urządzić dla nich żłobek. Miejsce to powinno być wolne od przeciągów, ciepłe i zapewniać dużo miejsca dla każdego pisklęcia. Niezbędne są również lampa grzewcza i termometr cyfrowy. Lampa grzewcza jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ utrzymuje temperaturę zbliżoną do 100 stopni. Lampa ciepła uchroni pisklęta przed przegrzaniem i zapobiegnie ich wychłodzeniu.

Po pierwszym tygodniu zmniejsz ilość światła do dziesięciu lub dwunastu godzin. Należy użyć 25-watowej żarówki na każde 100 stóp kwadratowych powierzchni podłogi. Musisz również dostosować temperaturę dla piskląt co tydzień. Należy starać się utrzymać temperaturę około 70 stopni Fahrenheita w każdym tygodniu, ale można również obniżyć ją w każdym tygodniu, gdy się starzeją.

Upewnij się, że Twoje pisklęta mają odpowiednią ściółkę i ogranicz ich obsługę. Wielu właścicieli kurczaków wyznaje zasadę 15 minut, co oznacza, że powinieneś unikać zajmowania się nimi dłużej niż to konieczne. Poza tym, zbyt częste obchodzenie się z nimi może spowodować poważny niepokój, a chore pisklęta mogą umrzeć z powodu stresu. Aby temu zapobiec, możesz zastosować tymczasowe pomieszczenia do czasu, aż pisklęta będą wystarczająco dorosłe, aby wyjść na zewnątrz. Zapobiegnie to ich wędrówkom poza kurnik i ochroni je przed drapieżnikami. Można również zakupić składane kojce do zabawy dla piskląt.

Oprócz ściółki, powinieneś również wziąć pod uwagę pożywienie, którego potrzebują pisklęta. Pamiętaj, że pisklęta mają tendencję do robienia dużych kup, więc będziesz chciał użyć ściółki, która wchłonie nadmiar płynu. Podczas gdy gazeta może być używana jako ściółka, konopie są bardziej chłonne. Unikaj również stosowania wiórów z drewna cedrowego, ponieważ zawierają one olejki aromatyczne, które podrażniają delikatne płuca piskląt.

Twoje pisklęta mogą wychodzić na zewnątrz po ukończeniu sześciu tygodni. Jeśli jednak pogoda jest sprzyjająca, mogą wyjść na zewnątrz wcześniej. W końcu zaczną wołać o schronienie, więc pamiętaj, aby zapewnić im ciepło i bezpieczeństwo.

Pomieszczenie dla twoich piskląt powinno być izolowane i mieć dużą wentylację. Dobrym wyborem może być duży plastikowy pojemnik do przechowywania lub karton z otworami. Innym rozwiązaniem jest nieużywana wanna lub basen dla dzieci. Upewnij się, że obszar jest wystarczająco duży, aby pisklęta mogły rosnąć i rozwijać się.

Podczas wychowywania piskląt będziesz musiał je stale obserwować. Musisz zapewnić im czystą wodę i pożywienie przez cały czas. Podobnie jak w przypadku ludzi, pisklęta będą początkowo nieśmiałe, ale w końcu staną się wygodne w pobliżu ludzi. Należy zachować ostrożność i delikatność w obchodzeniu się z pisklętami.

Kurczaki mogą być świetną zabawą, ale mogą też być źródłem bałaganu! Budka lęgowa jest doskonałym miejscem do trzymania piskląt podczas ich wzrostu. Budka lęgowa jest szczególnie ważna, gdy kurczęta dopiero się wykluwają i przylatują. Ponieważ pisklęta nie mogą regulować swojej temperatury, muszą być trzymane w cieple, zwłaszcza gdy są małe i bezbronne.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Wiadomości związane