Jak zrobić syrop z młodych pędów sosny

Sporządzanie syropu z młodych pędów sosny jest stosunkowo łatwą i smaczną alternatywą dla syropów dostępnych na rynku. Pędy sosny należy zebrać pod koniec kwietnia lub na początku maja, a ich długość nie może przekraczać 10 cm. Niektóre blogi z poradami kulinarnymi radzą, aby najpierw je obrać, ale jest to niewdzięczne zadanie. Z mojego doświadczenia wynika, że obieranie pędów sosny jest zbędne. Wystarczy je drobno połamać i nie myć.

Aby przygotować syrop z igieł sosny, garść igieł sosny należy zalać jedną filiżanką wody. Odstaw na co najmniej 30 minut, ale nie dłużej niż na 24 godziny. Następnie przecedź i przelej syrop do słoika. Dodaj jedną filiżankę cukru i mieszaj, aż cukier się rozpuści, przez około minutę. Syrop można przechowywać w lodówce do dwóch tygodni lub zamrozić do późniejszego wykorzystania.

Używając syropu z igieł sosny, używaj tylko niewielkiej ilości, ponieważ w ten sposób podkreślisz naturalny smak sosny. Jeśli wolisz mocniejszy smak, dodaj więcej miodu. Syrop będzie również gęstszy i będzie miał silniejszy smak miodu. Syropu z igieł sosny można również używać jako naturalnego środka na kaszel. Skutecznie łagodzi kaszel, zwłaszcza w przypadku przeziębienia lub kaszlu spowodowanego paleniem papierosów. A ponieważ jest tak tani i łatwy w przygotowaniu, stanowi świetną alternatywę dla komercyjnych syropów na kaszel.

Mimo że może wydawać się uciążliwy, usuwanie igieł sosnowych z gałęzi drzewa jest niezbędne. Ważne jest, aby usunąć wszystkie martwe gałęzie i drzewa, ponieważ wpływają one na smak syropu. Najlepsze dla smaku są jasnozielone pączki i igły sosny. Gdy zbierzesz wystarczającą ilość ziół, otrzymasz syrop, który jest gotowy do podania! Możesz go przechowywać nawet przez miesiąc.

Syrop z czubków świerkowych można przygotować na dwa sposoby. Pierwsza metoda jest prosta i szybka, a druga bardziej skomplikowana. Pierwsza metoda pozwala czubkom świerków uwolnić grubą warstwę syropu. W rezultacie powstaje smaczny i zdrowy syrop, którym można się delektować, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Najlepsze w syropie z pędów świerka jest to, że można go przechowywać w lodówce nawet przez 4 miesiące.

Proces przygotowania syropu sosnowego w domu jest łatwy i pozwala uzyskać użyteczny składnik. Niezależnie od tego, czy chcesz go stosować jako suplement diety w walce z przeziębieniem, czy dodać kilka łyżeczek do ulubionej zimowej herbaty lub zupy, syrop sosnowy może poprawić stan Twojego zdrowia. Korzyści płynące z syropu sosnowego są nieograniczone. Możesz go nawet użyć jako smacznego syropu, który urozmaici Twoją codzienną rutynę. Na co więc czekasz? Zbierz igły sosny i zacznij robić pyszny syrop! To takie proste!

Oprócz młodych pędów sosny do produkcji syropu możesz wykorzystać także szyszki. Najlepiej posiekać je średniej wielkości, ponieważ zatrzymają więcej wody w słoiku. Syropem tym można polewać mugolię lub grzanki. Jego spożycie jest całkowicie bezpieczne, ale należy pamiętać, że ze względu na większą zawartość wody będzie fermentował. Najlepiej zużyć go w ciągu roku, jeśli to w ogóle możliwe.

Podobne tematy

Total
0
Shares