Jak zrobić Rollmopsy w domu

Jak zrobić Rollmopsy w domu

Można z łatwością zrobić rollmopsy w domu, nawet bez pomocy konserwantów. Są też niedrogie, a do tego stanowią dobre źródło białka i kwasów tłuszczowych omega 3. Jeśli szukasz przystawki na świąteczne przyjęcie, to jest to idealne danie do zaserwowania.

Rolmop to proste danie wykonane z dwóch głównych składników: marynowanej ryby i pikantnego nadzienia. Jest to popularna przekąska w Niemczech i innych krajach północnej Europy. Chociaż pochodzenie nazwy jest niejasne, termin “moppen” pochodzi z języka holenderskiego. Istnieje wiele przepisów na marynowanie ryb, od tradycyjnej metody solankowej po bardziej nowoczesne metody solenia i peklowania ryb.

Rolmop to zasadniczo marynowany filet śledziowy owinięty wokół marynowanego warzywa lub cebuli, spięty wykałaczkami i podany z lekką marynatą. Nadzienie może być zarówno wyszukane, jak i proste. Można przyrządzić wiele różnych rolmopsów, od sardynek przez łososia po inne rodzaje ryb słodkowodnych.

Aby zrobić najlepsze rolmopsy, musisz znać różne rodzaje składników i sposób ich przygotowania. Po pierwsze, musisz wybrać rodzaj ryby, którą chcesz wykorzystać. Mogą być one świeże, mrożone, a nawet suszone. Im większa ryba, tym trudniej z nią pracować. Niezależnie od wybranej metody, należy obrać rybę ze skóry, usunąć wszelkie ości i dobrze opłukać skórę. Po zakończeniu przygotowania śledzia, należy go zamarynować w odpowiedni sposób przez kilka godzin. Po namoczeniu śledzia, skóra będzie mogła nasiąknąć roztworem marynującym.

Aby uzyskać najlepszy smak, należy zawsze wybierać srebrne, świeże śledzie. Ponieważ śledzie nie wytrzymują zbyt długo, nie możesz po prostu wrzucić go do lodówki i oczekiwać, że zachowa się przez kilka dni. Aby zachować jego świeżość, będziesz musiał zamarynować go przez co najmniej cztery do pięciu godzin. Alternatywnie można kupić wstępnie zamarynowane śledzie.

Po zamarynowaniu śledzia można dodać do niego marynowane warzywa, takie jak ziemniaki i cebula. Jeśli chcesz z tego dania zrobić sałatkę, musisz dodać koperek i olej. Niektórzy ludzie mogą preferować marchewki, buraki lub oliwki do mieszanki. Upewnij się, że podajesz ją z kromką ciemnego żytniego chleba.

Rolmopsy są tradycyjnie jedzone na zimno. Mimo że często są spożywane jako przekąska śniadaniowa, stanowią wzorcowy posiłek imprezowy. W XIX wieku stały się popularne w Berlinie. Obecnie można znaleźć rollmopsy w puszkach i słoikach, dzięki czemu są bardziej dostępne dla początkujących kucharzy. Nadal jednak można wydobyć z tego dania maksimum korzyści, eksperymentując z własnym przepisem. Przy odrobinie wysiłku i cierpliwości możesz zrobić wspaniałą przystawkę na następne przyjęcie.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz tradycyjną drogę, czy też będziesz majstrować przy bardziej skomplikowanym przepisie, będziesz zadowolony z rezultatów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Wiadomości związane