Jak zrobić naprasowankę

Jak zrobić naprasowankę

Jeśli chodzi o tworzenie naprasowanek, jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Chcesz się upewnić, że masz odpowiedni projekt, a także, że masz odpowiednie narzędzia do pracy.

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebował jest obraz Twojego projektu. Może to być zdjęcie lub rysunek. Możesz znaleźć obraz, który ma już wzór do naprasowania lub możesz stworzyć swój własny, korzystając z oprogramowania do edycji zdjęć.

Gdy już będziesz miał swój obrazek, będziesz musiał wydrukować go na papierze transferowym i naprasować na koszulkę. Na papierze transferowym znajdziesz wskazówki, jak prasować projekt.

Jeśli Twoja koszula jest jasna, będziesz chciał umieścić kawałek kartonu lub złożoną brązową torbę papierową wewnątrz koszuli bezpośrednio pod miejscem, gdzie projekt będzie prasowany. Pomoże to chronić tkaninę przed transferem i zapobiegnie jej odklejaniu się lub pękaniu.

Musisz być bardzo ostrożny przy wyborze papieru transferowego, który używasz do swojego projektu, ponieważ niektóre są przeznaczone do ciemnych koszul, a inne do jasnych koszul. Będziesz chciał wybrać ciemny papier transferowy, jeśli zamierzasz drukować projekt na ciemnej koszuli lub jasny papier transferowy, jeśli zamierzasz drukować projekt na jasnej koszuli.

Inną rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli papier transferowy jest przeznaczony do jasnych tkanin będzie musiał być odwrócony przed jest drukowany na koszulce. Zazwyczaj odbywa się to z ustawień drukowania w drukarce lub można szukać online dla odwrotnego narzędzia obrazu.

Po wydrukowaniu obrazu na papierze transferowym musi wyschnąć. To zajmie kilka minut. Po wyschnięciu, można następnie rozpocząć do żelaza go na koszulce.

Po zakończeniu procesu prasowania na bardzo ważne jest, aby poczekać co najmniej 24 godziny przed praniem koszulki i odwrócić ją na zewnątrz. To da twój projekt czas, aby całkowicie przylegać i trwać przez kilka prania przed wykazaniem oznak pęknięcia lub złuszczania.

Jeśli masz łatwą prasę upewnij się, że czytasz instrukcje na maszynie dla dokładnej temperatury i czasu, który trzeba zastosować winylu. Możesz również zapoznać się z przewodnikiem po prasie termicznej dołączonym do urządzenia Cricut, aby określić dokładną temperaturę wymaganą dla używanego materiału.

Gdy masz już winyl przeniesiony na koszulkę, musisz ostrożnie odwrócić koszulkę i naciskać ją przez kolejne 15-30 sekund na tylnej stronie koszulki. Jest to bardzo ważne, aby zrobić, ponieważ winyl będzie podnieść i odkleić się, jeśli nie przylega prawidłowo.

Możesz również retuszować tył koszulki po tym, jak została ona przyciśnięta przez kolejne 15-30 sekund, aby spróbować i uzyskać ją lepiej przylegającą.

Podobne tematy

Total
0
Shares