Jak zrobić liście z bibuły

Jak zrobić liście z bibuły

Jeśli chcesz się nauczyć jak zrobić bibułkowe liście, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten projekt to łatwy sposób na wprowadzenie dzieci do umiejętności drobnej motoryki i kreatywności, jednocześnie ucząc je doceniania natury. Bibuła jest dostępna w wielu kolorach i fakturach, i może być łatwo manipulowana przez dzieci. Istnieje kilka technik, które pomogą Twojemu dziecku osiągnąć ostateczny wygląd, od zachodzących na siebie liści do unikalnych kombinacji kolorów.

Najpierw podrzyj bibułę na małe kawałki. Następnie użyj białego kleju, aby połączyć kawałki razem. Gdy klej wyschnie, zgnieć każdy kawałek bibuły, aż będzie miał kształt liścia. Użyj bibułkowego szablonu liścia, aby pomóc dziecku w wykonaniu prawidłowego kształtu i rozmiaru.

Możesz również użyć różnych kolorów i faktur do swojego rękodzieła. To jesienne rękodzieło jest idealne dla dzieci, ponieważ będą zachwycone gnieceniem i marszczeniem bibuły, aby utworzyć liście. Możesz również eksperymentować z metaliczną bibułą, aby zrobić metaliczne liście. Możesz również eksperymentować z różnymi kształtami i teksturami, aby zrobić liście z bibuły, które wyglądają jak wiosenne liście.

Najpierw musisz przyciąć papier pod kątem 45 stopni. Użyj noża punktowego lub plastikowego noża, aby dodać fałdy do papieru. Kiedy już wytniesz papier do pożądanego rozmiaru, możesz wyciąć kształt liścia. Następnie możesz wyciąć małe trójkąty z zewnętrznych krawędzi.

Innym zabawnym sposobem na zrobienie bibułkowych liści jest zrobienie drzewa. Upewnij się, że wycinasz kwadrat o długości co najmniej 2 cali. Użyj wielu arkuszy, aby uzyskać różne rozmiary. Po wycięciu kwadratów możesz je złożyć wokół końcówki gumki i przykleić do papieru. Możesz również dodać guziki i pomponiki do owoców drzewa.

Bibułowe łapacze słońca wyglądają bardziej realistycznie, gdy są odrysowane wokół prawdziwych liści. Aby to zrobić, możesz pobrać darmowy szablon, klikając na poniższy obrazek. Obrysuj kształt prawdziwego liścia. Po wycięciu konturu liścia, będziesz mieć podstawę do przyklejenia bibuły.

Liście z bibuły są łatwe do wykonania. Najpierw wytnij liście w wycięciach V liniami ołówka. Możesz złożyć lub przyciąć liście razem, aby uzyskać szybszy projekt. Następnie posmaruj klejem łodygi i przymocuj je do ściany za pomocą pinezek. Możesz również dodać kilka żetonów farby.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Wiadomości związane