Jak zrobić ławkę ogrodową z metalu i drewna

Jak zrobić ławkę ogrodową z metalu i drewna

Jeśli szukasz sposobu na dodanie miejsca do siedzenia w swoim ogrodzie, możesz rozważyć zbudowanie ławki ogrodowej. Ławki dają więcej możliwości, jeśli chodzi o siedzenie, a ławki są łatwiejsze do przechowywania, gdy nie są używane. Możesz wybierać spośród różnych materiałów i zbudować ławkę na miarę swoich potrzeb.

Niektóre z bardziej popularnych opcji obejmują metalowe ławki ogrodowe, które mogą być bardzo lekkie i trwałe. Są one dostępne w wielu stylach, kolorach i wzorach, a także są łatwe do czyszczenia i zmiany położenia. Jednak metal może być podatny na rdzę i zamarzanie, gdy jest pozostawiony na zewnątrz w zimie, więc ważne jest, aby wybrać metalową ławkę, która została dobrze potraktowana.

Inną opcją jest ławka z bloku żużlowego. Ten typ ławki może być skonstruowany z niskim profilem, co czyni go idealnym dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń. Bloki żużlowe mogą być sklejone ze sobą za pomocą kleju przemysłowego, a ławka może być zbudowana tak wysoko lub nisko, jak chcesz.

Najlepsze ławki metalowe do użytku zewnętrznego są solidne metalowe, chociaż, ponieważ są cięższe. Solidny metal może być drogi, więc warto rozejrzeć się za najlepszą ceną. Nie zapomnij też spojrzeć na drewno odzyskane, jeśli szukasz wyjątkowego mebla. Może dodać charakter do mebla i podkreślić jego niedoskonałości.

Ławka z drewna odzyskanego to dobry sposób na zaprezentowanie swoich materiałów, a także naturalnego piękna. Ten rodzaj mebli jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ może być wykonany ze starych drzwi, płotów lub palet.

Inną świetną opcją dla ławki zewnętrznej jest knock-off. Te modele ławek mają wygląd prawdziwej ławki na zewnątrz, ale kosztują ułamek ceny. Tylko upewnij się, że używasz farby zewnętrznej, aby zapobiec rdzy.

Aby zobaczyć listę materiałów, których będziesz potrzebować, odwiedź stronę abeautifulmess.com. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym majsterkowiczem, czy masz już pewne doświadczenie, na tej stronie znajdziesz wiele projektów ławek do majsterkowania, które z pewnością Ci się spodobają. Od prostego, jednosegmentowego siedziska po długą, liniową ławkę, znajdziesz tu projekt DIY, który z pewnością pokochasz.

Do wykonania prostej ławki będziesz potrzebował osiemnastu cali tarcicy 2×4. To około czterech stóp deski, a nie jest to trudne do wykonania. Po szlifowaniu, skończysz z gotową ławką, która jest około szesnastu cali wysokości i czterdziestu cali długości. Z odpowiednim wsparciem będzie to idealny rozmiar dla Twojego patio lub podwórka.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i stworzyć swój własny projekt, możesz łatwo zrobić ławkę ogrodową z solidnej podstawy z betonu lub cegły. Następnie trzeba będzie znaleźć atrakcyjny blat z listew.

Wreszcie, będziesz potrzebował jakiejś farby, aby zakończyć projekt. Jeśli nie chcesz inwestować w pełnowymiarowy zestaw do malowania, możesz łatwo wykonać szybką i prostą pracę z farbą w sprayu. Pamiętaj, aby przestrzegać instrukcji producenta, aby upewnić się, że farba jest bezpieczna do stosowania na zewnątrz.

Podobne tematy

Total
0
Shares