Jak zrobić kolektor wody deszczowej

Jak zrobić kolektor wody deszczowej

Kolektor wody deszczowej może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za wodę i zmniejszenie odpływu wody deszczowej. Jest to również jeden z najprostszych sposobów, aby uczynić swój dom bardziej przyjaznym dla środowiska. Budowa beczki na wodę deszczową jest dość prosta i można ją obejrzeć w naszej serii wideo.

Pierwszym krokiem w budowie kolektora wody deszczowej jest zlokalizowanie wylewki, która prowadzi do Twojego ogrodu. Beczkę należy umieścić jak najbliżej wylotu. Gdy beczka jest już na swoim miejscu, dodaj trochę żwiru na dno, ponieważ żwir pomaga lepiej odprowadzać wodę. Jeśli jednak budujesz kolektor na betonowej powierzchni, żwir nie jest konieczny.

Kolejnym krokiem w tworzeniu kolektora deszczowego jest przymocowanie lejka. Aby przymocować lejek do rury spustowej, potrzebne będzie kolanko spustowe. Upewnij się, że beczka jest wystarczająco blisko rury spustowej, aby kolanko spustowe mogło być prawidłowo zamocowane. Następnie trzeba będzie przymocować beczkę do downspoutu za pomocą śrub.

Możesz wybrać spośród wielu różnych pojemników. Kilka opcji to beczki na deszcz z metalu lub PCV, a także kosze na śmieci. Możesz również wykonać kolektor deszczowy DIY z plandeki. Możesz również kupić zaawansowane technologicznie kolektory deszczówki z systemami przelewowymi i przyłączami do węży.

System beczek na deszczówkę to prosty projekt dla majsterkowiczów, który jest łatwy w budowie i niedrogi w zakupie. Jest bardzo skuteczny do zbierania wody deszczowej i jest świetnym sposobem na oszczędzanie wody. Samouczek jest szczegółowy i łatwy do naśladowania. Możesz nawet poddać recyklingowi duży kosz na śmieci, aby zrobić beczkę przeciwdeszczową.

Jeśli planujesz zbierać wodę deszczową, powinieneś wiedzieć, ile wody zużywa Twoje gospodarstwo domowe w ciągu dnia. Będziesz musiał znać ilość wody, którą zużywasz, aby określić najlepszy rozmiar systemu. Do użytku zewnętrznego mały zbiornik jest w porządku, podczas gdy większy lepiej nadaje się do użytku wewnętrznego. Po obliczeniu całkowitej ilości wody, którą zużywasz codziennie, możesz wybrać najlepszy materiał do pokrycia dachu.

Zbieranie wody deszczowej może również pomóc zmniejszyć zanieczyszczenie wody spowodowane spływem wód burzowych. Woda deszczowa niesie wiele zanieczyszczeń i może zostać zanieczyszczona przez nieporowate powierzchnie. Wody burzowe przenoszą te zanieczyszczenia do pobliskich strumieni i rzek. Prosty kolektor wody deszczowej zapobiegnie przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody i pomoże Ci być bardziej samowystarczalnym.

Prosty system zbierania wody deszczowej wystarczy na podstawowe potrzeby, a jeśli masz duże podwórko, możesz łatwo zwiększyć ilość zbieranej wody, łącząc wiele beczek. Zebrana woda może być używana do gotowania, czyszczenia i picia. System zbierania wody deszczowej może również zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Proces zbierania wody deszczowej istnieje od tysięcy lat. Tradycyjnie systemy zbierania wody deszczowej polegają na zbieraniu deszczu z dachu i kierowaniu go do zbiornika lub beczki. Systemy te mogą być tak proste jak beczki na deszczówkę lub tak skomplikowane jak duże cysterny na deszczówkę. Można również zainstalować filtry, aby woda była wolna od zanieczyszczeń.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane