Jak zrobić jonizator powietrza

Jeśli kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się, jak zbudować jonizator powietrza, przed przystąpieniem do pracy powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Należy pamiętać, że obwód użyty do budowy jonizatora powietrza musi wytwarzać napięcie w zakresie minus 4 kV. Wyższe napięcie spowoduje wyładowanie koronowe wytwarzające ozon, natomiast niższe napięcie nie spowoduje żadnych efektów jonizacji.

Aparat jonizatora powietrza składa się z obudowy z kanałami powietrznymi, kilku rozmieszczonych w różnych miejscach elektrod jonizujących powietrze oraz źródła wysokiego napięcia, które przykłada dodatnie i ujemne napięcie do elektrod. Podczas pracy wentylator wytwarza przepływ powietrza, który odprowadza jony z obudowy. Wentylator jest idealnie umieszczony między elektrodami a kanałami wylotowymi, aby zapewnić dobre wymieszanie jonów dodatnich i ujemnych.

Ozon powstaje w wyniku naładowania elektrycznego cząsteczek. Gaz ten jest wykorzystywany do sterylizacji i odkażania pomieszczeń. Niestety, w efektywnych stężeniach jest toksyczny, a w niższych działa drażniąco na płuca. Wchodzi również w reakcję z zanieczyszczeniami gazowymi, powodując uwalnianie nieznanych substancji chemicznych, w tym formaldehydu. Ozon jest jedną z głównych wad jonizatorów powietrza.

Jonizator powietrza może być prostym projektem do samodzielnego wykonania za mniej niż 10 USD. Nawet jeśli nie wiesz, jak go zrobić, możesz zbudować prosty jonizator kurzu, aby chronić się przed kurzem i innymi cząstkami stałymi w Twoim domu. Możesz użyć tego urządzenia w domu lub w samochodzie, aby poprawić jakość powietrza w pojeździe. Jonizator powietrza jest prostym układem elektronicznym generującym napięcie kilowoltowe, które ma kilka korzystnych efektów.

Gdy jonizator powietrza działa, wytwarza ujemne napięcie ozonu. To ujemne napięcie może zakończyć się w ostrym punkcie przewodnika. Po osiągnięciu tego punktu jony unoszące się w powietrzu są naładowane ujemnie. Przemieszczają się one swobodnie w powietrzu i rozprzestrzeniają się po całym pomieszczeniu. W warunkach domowych może to spowodować uczucie świeżości i czystości powietrza. Podczas przesuwania jonizatora wokół podstawy pojawi się czarny pierścień.

Głównymi elementami jonizatora powietrza są obudowa i elektrody. Obudowa zawiera elementy obwodu elektrycznego jonizatora i najlepiej, aby była umieszczona z dala od strumienia powietrza. W tym wykonaniu obudowa jest umieszczona pod kanałem powietrznym 22. Jeśli nie wiesz, jak zrobić jonizator powietrza, spróbuj poszukać informacji w Internecie.

Aby stworzyć wysokiej jakości jonizator powietrza, potrzebne są trzy główne elementy. Elektrody są naładowane elektrycznie i połączone z układem sprzężenia zwrotnego, który może regulować ich napięcie i okresy pobudzenia. Czujniki są wrażliwe na zmiany sygnału czujnika, co oznacza, że reagują na zmiany stężenia jonów w powietrzu. Dzięki temu można stworzyć jonizator powietrza, który zapewni najlepsze rezultaty.

Podobne tematy

Total
0
Shares