Jak zrobić dzwonek do telefonu

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić dzwonek na telefon, to dobrze trafiłeś. Ten przewodnik poprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku. Istnieje wiele darmowych programów, które można pobrać i które pozwalają na tworzenie dzwonków. Można też tworzyć własne dzwonki za pomocą prostej aplikacji. Aby utworzyć dzwonek na telefon, potrzebujesz darmowej aplikacji, takiej jak Ringtone Maker.

Po pobraniu programu GarageBand musisz wybrać utwór z Findera. Po wybraniu utworu wybierz nazwę pliku wyjściowego i folder. Wybierz nazwę pliku i folder, w którym chcesz zapisać swój nowy dzwonek. Gdy skończysz, możesz kliknąć ikonę iPhone’a w prawym dolnym rogu ekranu, aby zapisać nowy plik. Możesz też otworzyć program iTunes na komputerze i wykonać te same kroki, co powyżej.

Po dodaniu nowego dzwonka możesz go także ustawić jako alarm. Użytkownicy systemu Android mogą to zrobić za pośrednictwem aplikacji Ustawienia. Wystarczy, że wybiorą kontakt, do którego chcą dodać dzwonek. Po dodaniu nowego dzwonka możesz także ustawić nowy dzwonek dla danego kontaktu. W niektórych przypadkach funkcja ta może być niedostępna w urządzeniu, dlatego warto sprawdzić, zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie.

Aby przekonwertować utwór do formatu AAC, potrzebny będzie program do edycji audio o nazwie Audacity. iTunes pozwala zaznaczyć fragment utworu, z którego chcesz zrobić dzwonek. Fragment ten zostanie przeniesiony do nowego pliku AAC, ale aby przekonwertować go na format AAC, trzeba będzie zresetować taktowanie oryginalnego utworu. Jeśli uda Ci się znaleźć plik AAC, wszystko będzie gotowe!

Następnie musisz umieścić pliki audio we właściwym folderze w telefonie. W systemie Android należy je umieścić w folderze Bluetooth lub folderze pobierania i przenieść do folderu Dzwonki lub Powiadomienia. Po wykonaniu tych czynności wystarczy przypisać niestandardowy dzwonek do określonych kontaktów i gotowe. W ten sposób za każdym razem, gdy ktoś do Ciebie dzwoni, możesz natychmiast zareagować dzwonkiem zgodnym z głosem rozmówcy.

Po pobraniu programu do tworzenia dzwonków możesz w razie potrzeby dostosować dźwięki. Można także edytować metadane utworu, ale większość użytkowników pozostawia je bez zmian. Kliknij przycisk “OK”, aby zakończyć. Jeśli jesteś zadowolony z rezultatu, przejdź do sekcji “Gdzie zapisać pliki dzwonków”. Po wykonaniu tego kroku możesz dodać plik do listy kontaktów w telefonie i zapisać go jako dzwonek.

Aby utworzyć dzwonek w telefonie z systemem Android, musisz pobrać RingDroid, bezpłatną aplikację, która umożliwia utworzenie własnego dzwonka z dowolnego pliku audio. Aplikacja jest kompatybilna z wieloma telefonami z systemem Android i działa na większości urządzeń. Zanim ją pobierzesz, upewnij się, że utwór znajduje się w pamięci wewnętrznej, w przeciwnym razie będziesz musiał go ręcznie przenieść. Aplikacja jest łatwa w instalacji i można ją pobrać bezpośrednio z aplikacji.

Podobne tematy

Total
0
Shares