Jak zrobić drewniane schody na taras

Jeśli chcesz zbudować drewniane schody na taras, możesz wykonać kilka prostych czynności. Należy wiedzieć, że szerokość schodów zależy od wielkości tarasu i liczby osób, które będą z niego korzystać. Para z dziećmi może wybrać odległość 70 cm, a duża rodzina – 130 cm. Aby usztywnić schody, do pomiaru ich wysokości można użyć trzeciego podciągu na środku i longboardu na podeście. Jeśli taras ma duże nachylenie, możesz to zrekompensować, wykonując prace ręczne.

Zacznij od zmierzenia szerokości schodów. Musisz się upewnić, że szerokość schodów wynosi co najmniej 40 cm (16 cali). Należy również określić długość pionów. Piony powinny być oddalone od siebie o około 16 cali (40,6 cm). Jeśli chcesz stworzyć szersze schody, powinieneś użyć szerszej płyty drewnopochodnej. Oprócz pomiaru szerokości schodów można użyć przymiaru schodowego, czyli małego pokrętła, które można przymocować do kantówki stolarskiej. Za pomocą przymiaru schodowego można określić wysokość każdego stopnia i szerokość podłużnic.

Podłoże jest ważnym elementem schodów. Zazwyczaj istniejący fundament nie jest wystarczający do podparcia schodów na całej ich długości. W związku z tym należy stworzyć osobną podstawę pod schody. Jeśli schody mają być wykonane z drewna, należy umieścić między nimi a gruntem trzy warstwy izolacji. Zwykle składa się ona z piasku, gruzu i zaprawy cementowej. Pod belkami nośnymi można również umieścić kamienie, aby chronić je przed gniciem. Należy także dodać kamień ścienny 12 cali za blokami.

Po zbudowaniu schodów należy je polakierować lub pomalować. Lakier nada schodom ciepły wygląd i będzie można go połączyć z innymi elementami wystroju zewnętrznego. Można je również pomalować na jaskrawy kolor i wykorzystać w kolorowym otoczeniu zewnętrznym. Jeśli chcesz, aby Twój taras wyglądał bardziej atrakcyjnie, powinieneś użyć kontrastującego koloru. Ciepły odcień będzie idealny i sprawi, że Twój taras będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie.

Jeśli nie masz doświadczenia w budowaniu drewnianych stopni, powinieneś skonsultować się z profesjonalistą w celu uzyskania pomocy. Najlepszym sposobem na zbudowanie schodów drewnianych jest uważne przeczytanie instrukcji. Należy także stosować odpowiednie wymiary i kąty. Należy także upewnić się, że zastosowano drewno impregnowane ciśnieniowo i materiał odporny na gnicie. Po zakończeniu budowy schodów można je zmontować w odpowiedniej kolejności. Następnie można je zamontować na tarasie.

Pierwszym krokiem w konstruowaniu schodów drewnianych jest wyznaczenie ich biegu i wysokości. W tym celu należy użyć kątownika. Następnie należy użyć przymiaru schodowego i przymocować go do ramy schodów. Klamry powinny być ustawione w wymiarach 7 3/8 cala na 10 cali. Po uzyskaniu wymiarów zaznacz stopnie i piony schodów oraz linię drugiego piętra.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane