Jak zrobić chrupiące placki ziemniaczane

Jak zrobić chrupiące placki ziemniaczane

Jeśli chcesz zrobić chrupiące placki ziemniaczane, musisz znać odpowiednie składniki i techniki gotowania. Placki ziemniaczane powinny być gotowane z użyciem masła lub oleju i powinny być podawane z kwaśną śmietaną lub sosem chili. Możesz również dodać trochę jajka lub mąki dla jędrności. W każdym przypadku należy upewnić się, że ziemniaki są dokładnie ugotowane.

Placki ziemniaczane to łatwe i uniwersalne danie. Możesz je podawać z kwaśną śmietaną, sosem jabłkowym lub innymi dodatkami. Możesz je również jeść jako kanapki z wędzonym łososiem i szalotką. Możesz też użyć ich do zastąpienia tradycyjnych angielskich muffinów w klasycznym Eggs Benedict.

Aby przygotować chrupiące placki ziemniaczane, potrzebujesz patelni z ciężkim dnem o średnicy 12 cali. Umieść 1 łyżkę masła lub oleju na patelni. Kiedy patelnia będzie gorąca, wrzuć na nią cztery skąpe porcje mieszanki ziemniaczanej po 1/4 szklanki. Spłaszcz placki ziemniaczane za pomocą łopatki. Następnie ułóż je na blasze do pieczenia. Upewnij się, że są równomiernie zrumienione.

Po starciu ziemniaków i cebuli, odciśnij je, aby usunąć nadmiar wody. Pomoże to plackom ugotować się bardziej równomiernie. Upewnij się, że olej jest wystarczająco gorący, aby skwierczał podczas smażenia naleśników. Nie rób zbyt wielu na raz, ponieważ obniży to temperaturę oleju i sprawi, że placki będą parować. Kluczem do chrupiących placków ziemniaczanych jest usunięcie wilgoci i gotowanie placków tak szybko, jak to możliwe.

Placki ziemniaczane najlepiej podawać, gdy są gorące po zdjęciu z patelni, ale można je również przygotować z wyprzedzeniem i przechowywać w zamrażarce. Po ugotowaniu ułóż je na blasze wyłożonej folią i zamroź do 2 godzin. Następnie możesz je ponownie podgrzać w piekarniku.

Latkes ziemniaczane są często podawane podczas święta Chanuka, ale nie musisz ograniczać ich do tego święta. Możesz je podawać o każdej porze roku. Możesz je podać z gravlaxem, wędzonym łososiem, a nawet creme fraiche. Można je również podawać z mostkiem.

Aby zrobić chrupiące placki ziemniaczane, należy użyć patelni lub patelni o wysokim punkcie dymienia. Olej powinien być na tyle gorący, aby ziemniaki skwierczały. Gdy ziemniaki zostaną już rozdrobnione, można do nich dodać posiekaną cebulę. Możesz również użyć robota kuchennego, aby zetrzeć cebulę i ziemniaki. Użyj durszlaka, aby odsączyć je przed użyciem. Następnie, połącz w dużej misce jajka, mąkę i proszek do pieczenia. Połącz składniki za pomocą szpatułki.

Po opanowaniu podstawowych składników na placki ziemniaczane, jesteś gotowy, aby rozpocząć ich przygotowanie. Placki ziemniaczane powinny być chrupiące na zewnątrz, z miękkim wnętrzem. Kiedy są gotowe, należy je umieścić na drucianym stojaku do chłodzenia. Alternatywnie można je umieścić na wyłożonej ręcznikiem papierowym blasze do pieczenia i pozwolić im schłodzić się w lodówce.

Podobne tematy

Total
0
Shares