Jak zrobić buraki

Jak zrobić buraki

Buraki to smaczne, pożywne warzywo, które można wykorzystać w wielu przepisach. Są łatwe do wykonania i stanowią świetny dodatek do sałatek, zup i nie tylko.

Pierwszym krokiem w przyrządzaniu buraków jest ich dokładne umycie przed gotowaniem. Możesz użyć szczotki do mycia lub umieścić je pod bieżącą wodą, a następnie wytrzeć czystym ręcznikiem lub szmatką.

Inną opcją jest ich ugotowanie. Jest to szybki i łatwy sposób na ugotowanie buraków, ale stracą one część swojego koloru. Jeśli chcesz zachować żywy czerwony kolor, dodaj kilka kropel octu lub soku z cytryny podczas gotowania buraków.

Buraki na parze

Możesz łatwo ugotować buraki na parze w garnku z koszem do gotowania na parze, aby się nie sklejały. Napełnij garnek wodą około cala poniżej koszyka do gotowania na parze, aby zapobiec przypaleniu i gotuj na wolnym ogniu, aż buraki będą miękkie jak widelec.

Jest to świetny sposób na przygotowanie buraków, gdy nie masz czasu na pieczenie ich w piekarniku. Gotowanie małych buraków zajmuje około 10 minut, a dużych 40 minut, więc trzeba je częściej sprawdzać.

Aby ugotować buraki na parze, pokrój je na równe kawałki i umieść w garnku z wrzącą wodą. Możesz również umieścić buraki w papierowej torbie, aby zapobiec ich ślizganiu się i toczeniu podczas gotowania.

Po ugotowaniu na parze, możesz je obrać i podać jako dodatek do dania lub dekorację. Pamiętaj tylko, aby po zakończeniu gotowania odcedzić wodę z buraków.

Pieczenie buraków

Aby upiec buraki, posmaruj je oliwą z oliwek i przyprawami. Następnie zawiń je w folię i piecz w rozgrzanym piekarniku, aż będą miękkie, około 40 do 60 minut w temperaturze 204degC (400degF).

Ta metoda jest szybkim sposobem przygotowania buraków i tworzy bardziej skoncentrowany smak. Wysokie ciepło piekarnika sprzyja brązowieniu Maillarda, co sprawia, że każdy plasterek nabiera smaku.

Po zakończeniu gotowania buraków, wyjmij je z piekarnika i ostrożnie otwórz foliową torebkę, aby odsłonić ugotowane buraki. Skórka powinna z łatwością zejść.

Możesz podawać te buraki na surowo, pokrojone w plastry i skropione oliwą z oliwek lub możesz pokroić je w kliny i upiec w piekarniku, aż będą miękkie i pyszne. Możesz nawet podać je w sałatce z odrobiną dressingu lub posypane oliwą z oliwek i solą do smaku!

Buraki w mikrofali

Buraki w mikrofali możesz przygotować tak samo łatwo jak ziemniaki. Pamiętaj tylko, aby na każdego buraka dodać około 1 łyżeczki wody. Będziesz musiał mieszać je podczas procesu gotowania, aby zapewnić, że gotują się równomiernie.

Buraki mogą być przechowywane w lodówce do 4 dni lub zamrożone w folii plastikowej lub aluminiowej, które można rozmrozić i dodać do przepisów w przyszłości. Pamiętaj, aby przed podaniem rozmrożone buraki opłukać pod zimną wodą.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Wiadomości związane