Jak zrobić bułki do hot-dogów

Jak zrobić bułki do hot-dogów

Robienie bułek do hot dogów jest proste. Są one klasycznym jedzeniem, którym będziesz się cieszyć na grillu lub pikniku, i są idealne na Memorial Day Weekend. Możesz je wykorzystać jako bazę do wielu innych kanapek. Kluczem do zrobienia dobrych bułek jest ładne ciasto chlebowe, a możesz je uformować indywidualnie lub zwinąć w płytę.

Na początek, połącz składniki na ciasto w mikserze stojącym. Upewnij się, że masz przystawkę do wyrabiania ciasta. Mieszaj na niskich obrotach. Kiedy ciasto będzie gotowe, wyjmij je z miski i umieść na lekko posypanej mąką powierzchni roboczej. Rozwałkuj ciasto na 10 kawałków. Każdy kawałek powinien być mniej więcej wielkości hot-doga. Aby uzyskać wyjątkowo miękkie i aromatyczne bułki, możesz dodać trochę mąki pszennej.

Umieść ciasto w natłuszczonej misce. Przykryj folią lub czystym ręcznikiem kuchennym. Ustaw miskę w ciepłym, wolnym od przeciągów miejscu na pół godziny. W tym czasie pozwól ciastu urosnąć. Kiedy podwoi swoją objętość, będziesz mógł nadać ciastu odpowiedni kształt. Jeśli będziesz wałkował ciasto na pojedyncze bułki do hot dogów, rozwałkuj je na szerokość około 2 cali i długość około 1 stopy. Możesz też uformować bułki w kształt walca. Jest to o wiele łatwiejsze, ale ciasto będzie trochę bardziej zwiotczałe.

Po pierwszej próbie, możesz posmarować wierzch bułeczek roztrzepanym jajkiem i roztopionym masłem. Piecz przez 20 minut, a następnie obróć patelnię, aby upiec drugą stronę przez kolejne 10 minut. Kontynuuj pieczenie bułeczek przez około 12-15 minut, lub do momentu, gdy uzyskają ładny złoty kolor. Pozwól im ostygnąć przez około 5 minut na blasze, zanim przeniesiesz je na druciany stojak, aby ostygły.

Podczas gdy bułki się pieką, możesz przygotować nadzienie do swojego hot-doga. Ja lubię nadziać moje karmelizowaną kapustą kiszoną, ale możesz też spróbować użyć swojego ulubionego nadzienia do hot-doga. Uważaj tylko, aby nie dodać zbyt dużo cukru.

Niezależnie od tego, czy robisz domowe bułki do hot-dogów czy hamburgerów, musisz wiedzieć, jak je ugotować na parze. Podczas gdy ta metoda pozwoli Ci uzyskać szybką, miękką partię bułek, nie chcesz gotować ich na parze zbyt długo. Zbyt długie gotowanie na parze sprawi, że pieczywo stanie się miękkie i lepkie. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ich ugotowanie na parze.

Jednym z najprostszych sposobów jest użycie parowaru do bułek. Użycie tej metody sprawi, że Twoje bułeczki wyjdą miłe i miękkie, ale rozmrażanie ciasta zajmie trochę więcej czasu.

Innym łatwym sposobem na przygotowanie bułek do hot dogów jest ugotowanie ich w kuchence do ryżu. W ten sposób nie musisz zagniatać ciasta i nie musisz się martwić o to, że ciasto będzie się odpowiednio garować.

Istnieje kilka sposobów na zrobienie cynamonowych bułeczek. Ten przepis jest najprostszy, ale możesz je nieco bardziej skomplikować, jeśli jesteś fanem dodawania ziół i przypraw.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Wiadomości związane