Jak zrobić bukiet ślubny

Jak zrobić bukiet ślubny

Przed rozpoczęciem wybierz kwiaty i łodygi. Powinny być one równomiernie rozmieszczone i zrównoważone, o równej objętości i kształcie. Wybierz sześć do siedmiu cali łodyg na kwiat, w zależności od rodzaju. Przytnij łodygi pod kątem 45 stopni. Następnie umieść je w wiadrze wypełnionym wodą, podczas gdy Ty będziesz składać bukiet. Po ułożeniu kwiatów i łodyg możesz dodać wstążkę, aby związać bukiet razem.

Przed ułożeniem kwiatów pamiętaj, aby je dokładnie oczyścić. Usuń wszystkie kolce, płatki ochronne lub inne uszkodzenia kwiatów. Usuń również wszystkie potargane łodygi. Są to najczęstsze przyczyny opadających bukietów ślubnych. Ogólnie rzecz biorąc, osiem do dwunastu świeżych kwiatów jest najlepsze dla ręcznego bukietu.

Zawijanie bukietu to kolejny krok. Kwiaty powinny być związane taśmą florystyczną lub wstążką. Użyj długości wstążki, która jest mniej więcej trzy razy dłuższa niż łodygi. Dzięki temu bukiet nie będzie wyglądał zbyt “płasko”. Jeśli wybierzesz wstążkę, pamiętaj, aby wybrać kolor, który pasuje do sukni ślubnej.

Po wybraniu kwiatów i łodyg, możesz przygotować bukiet. Możesz odwiedzić kwiaciarnię lub sklep rzemieślniczy i kupić wszystkie materiały potrzebne do wykonania własnego bukietu ślubnego. Gdy masz już te materiały, ustaw swoje stanowisko pracy. Najpierw zacznij od największych kwiatów. Następnie dodaj mniejsze kwiaty, które je kontrastują. Następnie możesz użyć kwiatów wypełniających, takich jak sztuczne, aby dodać objętości i tekstury.

Możesz również wybrać styl swojego bukietu ślubnego i ogólny styl wesela. Podczas gdy większość bukietów ślubnych jest tradycyjnie biała lub kremowa, wybierz kolor, który uzupełnia suknię ślubną i paletę kolorów. Kontrastujące kolory są również świetnym sposobem na stworzenie oszałamiającego bukietu. Możesz również zdecydować się na kolory uzupełniające, takie jak niebieski i zielony. Możesz również wybrać kwiaty, które są w sezonie lub zawierają liście.

Kiedy już zdecydujesz się na styl i projekt, będziesz musiała przygotować kwiaty i liście. Po ułożeniu kwiatów i łodyg, możesz owinąć liście i łodygi taśmą florystyczną. Przykryj taśmę kwiatową dekoracyjną wstążką. Użyj ozdobnej szpilki, aby utrzymać wstążkę w miejscu.

Możesz dodać kwiaty wypełniające do łodyg pod kątem. Doda to wysokości i objętości. Doda to również wymiar do bukietu. Aby uzyskać dodatkową wysokość, spróbuj dodać zieleń. Kwiaty wypełniające mogą być mini goździki, baby’s breath, poms i róże w sprayu.

Możesz kupić świeże kwiaty w sklepie spożywczym lub w kwiaciarni. Możesz również poćwiczyć układanie i używanie narzędzi przed wykonaniem ostatecznych aranżacji. Aby ćwiczyć przed wielkim dniem, rób małe zamówienia na pokazy dla nowożeńców lub przyjęcia. Tworzenie bukietu ślubnego może być zabawnym i ekscytującym projektem. Z zaledwie pięciu prostych kroków, możesz mieć wspaniały i elegancki bukiet na dzień ślubu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Wiadomości związane