Jak wprowadzić do aranżacji elementy natury? Sprawdź!

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo rozwiązań, dzięki którym aranżacja wnętrz jest stosunkowo szybka, prosta i przynosi rewelacyjny efekt. Jednym z trendów ostatnich lat jest wykorzystywanie zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej, naturalnych dekoracji. O czym dokładnie mowa i w jaki sposób wprowadzić elementy natury, które będą pasować do dowolnego pomieszczenia? Sprawdźmy to!

Z każdym kolejnym rokiem wzrasta zainteresowanie ekologią, a coraz więcej osób chce być blisko natury, a wręcz przebywać z jej elementami na co dzień. Przenosi się to na różne dziedziny naszego życia, a jedną z nich jest bez wątpienia aranżacja wnętrz. Wszystko to sprawia, że naturalne akcenty są obecnie hitem jeśli chodzi o projektowanie przestrzeni, zarówno mieszkań, domów, jak i biur czy nawet obiektów usługowo-handlowych.

Wnętrze bliskie naturze – jak stworzyć?

Jedną z kluczowych kwestii jeśli mówimy o aranżowaniu wnętrza w zgodzie ze środowiskiem naturalnym jest to, aby we właściwy sposób wykorzystać naturalne materiały. Jednocześnie należy odrzucić wszelkie sztuczne, szkodliwe dla naszego zdrowia, jak i samej przyrody tworzywa. Jak się okazuje, nie musimy od razu pokrywać ścian pnączami czy organizować oczka wodnego, ponieważ najlepiej podejść do tego tematu małymi kroczkami. Projektanci, jak i sami producenci różnego typu dekoracji zdają sobie sprawę z aktualnych preferencji klientów, dlatego znalezienie elementów, które spełnią nasze oczekiwania nie jest trudne, a na rynku wciąż pojawiają się kolejne możliwości.

Naturalne elementy w aranżacji wnętrz – na co postawić?

Naturalne materiały we wnętrzach to tak naprawdę swoisty powrót do korzeni i to w najlepszym możliwym stylu. Ma być bowiem nie tylko przytulnie, ale też jak najbardziej praktycznie i ponadczasowo. W tym kontekście absolutnym numerem jeden jest prawdziwe drewno, które pasuje do niemal każdego stylu czy kolorystyki. Na uwagę zasługują tutaj nie tylko drewniane meble czy podłogi, ale też takie ozdoby ścienne jak choćby niezwykle popularne lamele drewniane, który są w stanie odmienić charakter każdego pomieszczenia. Drewno bardzo dobrze komponuje się z innym naturalnym materiałem, a mianowicie z kamieniem, który może posłużyć nam m.in. przy aranżowaniu kuchni lub łazienki.

Jakie dekoracje do naturalnego wnętrza?

Pozostając w klimacie eko nie można pominąć różnego rodzaju dodatków, które tworzą niepowtarzalną atmosferę danego miejsca. Mowa oczywiście o zasłonach, kocach, narzutach, ozdobnych poduszkach, które powinny być wykonane z naturalnych tkanin, czyli np. z lnu, bawełny czy wełny. Elementem natury we wnętrzu mogą być też bambusowe dodatki, szklane dekoracje, wełniany dywan itp. Nie można zapomnieć ponadto o najprostszym i przede wszystkim żywym akcencie jakim są prawdziwe rośliny, w tym kwiaty doniczkowe. Naturalna przestrzeń powinna być też zdominowana przez odpowiednią kolorystykę, w tym barwy ziemi, czyli brąz, beż, szarości czy odcienie zieleni, a w niektórych przypadkach ciekawą alternatywą dla malowania ścian mogą być fototapety z motywem natury, który nie tylko urozmaicą wnętrze, ale także nadadzą mu głębi i optycznie je powiększą.

Podobne tematy
Total
0
Shares