Jak stworzyć serwer Minecraft do gry z przyjaciółmi

Jak stworzyć serwer Minecraft do gry z przyjaciółmi

Jest kilka kroków związanych z tworzeniem własnego serwera Minecraft. Pierwszym krokiem jest pobranie Java SDK. Możesz go zdobyć tutaj. Po pobraniu go, będziesz musiał przechowywać pliki serwera na dysku swojego hosta. Pliki te zawierają informacje o konfiguracji serwera i trybie gry. Po wykonaniu tych kroków, będziesz gotowy do pracy!

Gdy masz już plik serwera, możesz go otworzyć za pomocą swojego ulubionego edytora tekstu. Notatnik jest dobrym wyborem do tego celu. Następnym krokiem jest edycja pliku server.properties. Plik ten zawiera listę różnych właściwości serwera, w tym ilość pamięci używanej przez serwer oraz liczbę podłączonych graczy. Aby uczynić serwer bardziej konfigurowalnym, możesz wpisać w tym pliku dodatkowe polecenia.

Gdy już masz serwer, możesz udostępnić swój serwer innym graczom. Możecie również wysyłać sobie nawzajem kod dołączenia do serwera, którym możecie się dzielić z graczami. Aby grać, musisz być zalogowany na swoim koncie. Alternatywnie, możesz skorzystać z zarządzanej firmy hostingowej serwerów Minecraft.

Jeśli hostujesz serwer Minecraft na własnym komputerze, będziesz potrzebował przyzwoitego połączenia internetowego. Upewnij się, że serwer ma wystarczająco dużą prędkość, abyś był w stanie obsłużyć ilość graczy na nim. Będziesz również musiał wiedzieć, jak skonfigurować swój router i sieć, aby mogła obsługiwać wielu graczy.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, jesteś gotowy do skonfigurowania serwera Minecraft. Możesz wybrać nazwę hosta, adres IP i wybrać liczbę graczy. Następnie twój klient Minecraft powinien połączyć się z serwerem. Twoi znajomi mogą dołączyć do serwera, klikając przycisk dołącz.

Jeśli szukasz sposobu na hostowanie serwera Minecraft, możesz sprawdzić Minecraft Help Desk. Serwer Minecraft może być świetnym sposobem na utrzymanie przyjaciół z gier blisko. Możesz również wybrać kilka różnych typów serwerów, w tym jeden, który może uruchomić budowę lub walkę, w zależności od potrzeb. Jak w przypadku każdego oprogramowania, najlepiej jest być bezpiecznym i mieć osobę dorosłą zarządzającą serwerem.

Po skonfigurowaniu swojego serwera Minecraft, nadszedł czas, aby się z nim połączyć. Po zrobieniu tego, powinieneś mieć zielone paski po prawej stronie ekranu wskazujące, że twój serwer jest gotowy do przyjęcia użytkowników. Upewnij się tylko, że wybrałeś najlepsze ustawienia, aby służyć swoim znajomym.

Następnym krokiem w konfiguracji serwera Minecraft jest dodanie graczy do swojej białej listy. Ten proces zapobiegnie wielu częstym komunikatom o błędach. Jeśli masz whitelistę, możesz wybielić graczy wpisując ich nazwiska zamiast nazwy użytkownika. To zapobiegnie odrzuceniu przez Twój serwer gracza, który nie ma odpowiedniej wersji launchera Minecrafta.

Założenie serwera Minecraft jest dość proste, ale wymaga dość dużo czasu i wiedzy technicznej. Istnieją usługi hostingowe online, które pomagają ułatwić i usprawnić ten proces. Jednak jeśli chcesz grać w Minecrafta na własnym serwerze z przyjaciółmi, upewnij się, że wybierasz wiarygodne źródło. Powinieneś również upewnić się, że serwer jest zaktualizowany i kompatybilny z najnowszą wersją Minecrafta.

Podobne tematy

Total
0
Shares