Jak sprawić, by lista znajomych na Facebooku była niewidzialna

Jak sprawić, by lista znajomych na Facebooku była niewidzialna

Ukrywanie listy znajomych to świetny sposób na ochronę prywatności na Facebooku. Może pomóc Ci uniknąć prześladowania przez nieznajomych, zapobiec wysyłaniu spamu i chronić Twoich bliskich przed oszustami używającymi fałszywych profili do podszywania się pod Ciebie.

Domyślne ustawienia na Facebooku pozwalają każdemu zobaczyć Twoją listę znajomych, od rodziny i bliskich przyjaciół po nieznajomych online. To może być duży problem, zwłaszcza jeśli martwisz się o stalkerów lub ludzi próbujących oszukać Ciebie lub Twoich bliskich. Oto jak ukryć swoją listę znajomych na Facebooku, aby tylko najbliżsi przyjaciele i ludzie, którzy są specjalnie podłączeni do Ciebie mogą go zobaczyć.

Możesz ukryć swoją listę znajomych na Facebooku na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym, wykonując poniższe kroki:

Otwórz aplikację i dotknij menu hamburgera (trzy równoległe linie) w prawym górnym rogu. Stamtąd przewiń do dołu i wybierz “Settings & Privacy” z menu.

Kliknij przycisk ‘Kto może zobaczyć moją listę znajomych?’, a następnie ‘Edytuj’ obok. Wybierz ‘Tylko ja’ lub ‘Przyjaciele’, aby pokazać listę przyjaciół tylko osobom, z którymi jesteś zaprzyjaźniony.

Możesz również ukryć swoją listę znajomych przed innymi, tworząc własne listy na platformie. Możesz także ograniczyć określonych znajomych przed oglądaniem twoich postów, ukrywając ich nazwy z listy znajomych, choć może to być trudniejsze do zrobienia.

Tworzenie niestandardowych list może być również przydatne, jeśli jesteś na konkretnym temacie lub chcesz uniknąć pewnych grup ludzi. Na przykład, możesz mieć kilku członków rodziny, z którymi nie chcesz rozmawiać. Tworząc listę tych osób, możesz uniemożliwić im oglądanie Twoich aktualizacji statusu lub zdjęć.

Opcja tworzenia listy jest dostępna zarówno w aplikacji desktopowej, jak i mobilnej. W aplikacji mobilnej dotknij “Menu” w prawym górnym rogu ekranu, a następnie “Ustawienia” z rozwiniętego menu.

Gdy już to zrobisz, upewnij się, że jako opcję prywatności wybrałeś ‘Tylko ja’. Następnie kliknij ‘Zapisz’, aby potwierdzić zmiany i usunąć opcję zobaczenia listy znajomych na swoim profilu.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego, jak ukryć listę znajomych na Facebooku, nie krępuj się zostawić komentarz poniżej!

Ukrywanie listy znajomych na Facebooku nie jest złym pomysłem, ale powinieneś wiedzieć, że ma to swoje minusy. Po pierwsze, może to utrudnić znalezienie wspólnych znajomych na Facebooku, jeśli ukryłeś swoją listę.

Po drugie, może to spowodować, że otrzymasz wiele próśb o znajomych od ludzi, których nie znasz. Chociaż Facebook rozumie, że możesz nie być zainteresowany w kilku z tych przyjaciół, mogą nadal wysyłać im prośby o przyjaciela i pozostaną one na liście oczekujących.

Po trzecie, fałszywe konto może zostać utworzone z Twoim imieniem i zdjęciem, aby wysłać Ci wiadomości z prośbą o pieniądze lub inne przysługi. Może to być niebezpieczne, jeśli masz wrażliwe informacje lub zdjęcia na swojej liście znajomych.

Podobne tematy

Total
0
Shares