Jak robić zakupy w czasie kwarantanny

Jak robić zakupy w czasie kwarantanny

Podczas pandemii zakupy spożywcze mogą być koniecznością. Choć możesz się wahać, czy wyjść z domu, jest wiele sposobów, aby to zrobić. Możesz skorzystać z usług firmy kurierskiej, poprosić znajomego o zrobienie zakupów za Ciebie lub zrobić je samodzielnie. Jednak niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, upewnij się, że masz plan przed wyjściem. Pomoże Ci to uniknąć zachorowania lub podjęcia złej decyzji.

Jeśli zdecydujesz się na wyjście, będziesz chciał utrzymać bliski dystans do innych ludzi. Dobrym pomysłem jest również noszenie maski i zachowanie ostrożności. Trzymaj się również z dala od obszarów, które są zatłoczone, w tym wózków i linii kas. Centers for Disease Control zaleca, aby nie wychodzić z domu w dni, które są uważane za najbardziej zakaźne.

Możesz być w stanie uzyskać swoje artykuły spożywcze dostarczane za pośrednictwem usług takich jak Grubhub lub Uber Eats. Te usługi pobierają opłatę, ale możesz zapłacić trochę więcej za wygodę. Dodatkowo, możesz mieć swoje artykuły spożywcze dostarczone już w 60 minut. Niektóre sklepy oferują darmową dostawę przy minimalnym zakupie. Alternatywnie, można kupić Stop & Shop karty, które pozwolą Ci odebrać przedmioty curbside. Jednak będziesz musiał wydać co najmniej 75 dolarów, aby zakwalifikować się do bezpłatnej dostawy.

Kiedy robisz zakupy, musisz skupić się na łatwych do przygotowania produktach spożywczych. Puszkowane lub mrożone owoce i warzywa są świetną opcją do tego, i są tak samo pożywne jak świeże. Możesz również uzyskać niezbędne witaminy i minerały z produktów w puszkach. Podobnie, woda butelkowana leci z półek. Użyj tabletek oczyszczających wodę, aby uzdatnić nieuzdatnioną wodę, aby była bezpieczna do picia. Spróbuj pić Gatorade lub Pedialyte, aby pomóc w nawodnieniu.

Kupowanie hurtowe to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Na przykład, jeśli masz czteroosobową rodzinę, możesz kupić jedzenie na dwa do trzech tygodni. Do tego należy doliczyć produkty niepsujące się, artykuły gospodarstwa domowego i leki na receptę. Zaopatrz się również w mydło do rąk i środki odkażające.

Następnym razem, gdy planujesz wybrać się do sklepu spożywczego, postaraj się nie spieszyć. Nie chcesz przecież zjeść całego pudełka batonów granola za jednym posiedzeniem. I nie dotykaj niczego, co może być zainfekowane. Koniecznie sprawdź u sąsiadów, czy mają jakieś zalecenia.

Twój lokalny wydział zdrowia może zaoferować zrzutkę na żywność lub pokój hotelowy na kwarantannę. Może to pomóc w zmniejszeniu osobistego narażenia na wirusa COVID-19. Inną opcją jest skorzystanie z internetu. Istnieje wiele stron internetowych i aplikacji, które pozwalają zamówić żywność i artykuły gospodarstwa domowego, które mogą być również dostarczane. Chociaż może to być drogie, jest to lepszy sposób na zakupy, gdy jesteś samoizolujący lub nie ma go wcale.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas pandemii jest bycie przygotowanym. Nikt nie chce być tym, który łapie bakcyla. Upewnij się, że masz plan na zakupy spożywcze.

Podobne tematy

Total
0
Shares