Jak nadać kształt paznokciom

Jeśli szukasz wyjątkowego wzoru na paznokcie, możesz się zastanawiać jak stworzyć idealny kształt paznokcia. Kwadratowe paznokcie mają ostre rogi i nowoczesny geometryczny wygląd. Kształt ten uzyskuje się poprzez opiłowanie boków prostopadłych do łożyska paznokcia. Przy nadawaniu tego kształtu trzeba uważać, aby nie spiłować zbyt mocno rogów i nie naruszyć skórek. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać idealny kształt paznokcia.

Pierwszym krokiem jest obcięcie paznokcia pod kątem ukośnym. Następnie spiłuj go tak, aby uzyskać owalny kształt o gładkich bokach. Kolejną sztuczką jest lustrzane odbicie skórek. Kwadratowy kontur oznacza najmocniejszy kształt paznokcia. Stosując tę zasadę, spiłuj rogi na płasko i równolegle do boków. Następnie opiłuj boki paznokcia, pamiętając o opiłowaniu wolnego brzegu paznokcia do punktu, który przypomina kształtem skórki.

Kształt migdałowy jest kształtem pochlebnym i sprawi, że twoje dłonie będą wyglądały kobieco. Zacznij od wyśrodkowania paznokcia i opiłowania go pod lekkim kątem tuż przy środku. Pozostaw płaską końcówkę, a następnie nadaj jej kształt migdała. Kształt ten wydłuży Twoje palce i doda kobiecego uroku krótszym palcom. Po stworzeniu idealnego kształtu paznokcia będą ci zazdrościć wszystkie koleżanki.

Prosta forma paznokcia jest najłatwiejsza do wykonania. Będzie on nieznacznie wystawał poza łożysko paznokcia, ale zachowa swój naturalny kształt. Jest to również najbardziej podstawowy kształt paznokcia. Jeśli masz krótkie paznokcie, możesz również nadać im kształt migdała za pomocą akrylu lub żelu. Aby uzyskać bardziej dramatyczny wygląd, możesz spróbować nadać kształt migdała za pomocą żelowych nakładek. Pamiętaj tylko, aby Twoje paznokcie były średniej lub długiej długości.

Innym kształtem, który naśladuje kształt migdała jest paznokieć w szpic. Kształt ten stał się niezwykle popularny wśród gwiazd rocka. Jeśli masz długie i smukłe dłonie, ten kształt będzie dla Ciebie idealny. Jest to jednak słabszy kształt paznokcia niż pozostałe kształty. Co więcej, kształt ten ma tendencję do łatwego łamania się. Kształt ten najlepiej jest uzyskać stosując paznokcie żelowe lub akrylowe. Możesz nauczyć się jak wykonać ten kształt oglądając filmy online na ten temat.

Kwadratowy paznokieć wymaga dłuższych paznokci, natomiast paznokieć w kształcie migdała wymaga więcej cięć niż kwadratowy. Aby uzyskać paznokieć w kształcie migdała, należy zacząć od opiłowania boku paznokcia i przesuwać go wzdłuż skali owalu lub kwadratu, aż do uzyskania idealnego kształtu. Należy również opiłować boki paznokcia, ale upewnij się, że opiłujesz je również. W ten sposób nie obetniesz zbyt dużej części paznokcia!

Paznokcie owalne są uniwersalnie pochlebne. Owalny kształt uwydatnia długość długich palców i wydłuża szerokie łoże paznokcia. Lekki kąt w rogu owalnego paznokcia pomaga nadać mu bardziej owalny kształt i uniknąć kwadratowego wyglądu. Paznokcie owalne powinny być nieco dłuższe niż czubek palca. Innym sposobem na uzyskanie idealnego owalu jest użycie kąta 45 stopni do nadania kształtu paznokciom.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane