Botki na słupku. Do jakich stylizacji i na jakie pory roku będą idealne?

Botki to bardzo uniwersalny rodzaj buta, który pasuje zarówno do spodni, jak i do spódnic. Mogą być wykorzystywane przy różnych okazjach, które nie wymagają nadmiernej formalizacji stroju i najwyższej elegancji, takiej jak szpilki. Nadają się także na codzienne zajęcia, kiedy kobiecie zależy na wygodzie i możliwości całkiem szybkiego poruszania się po różnych nawierzchniach.

Dlaczego słupek, a nie inny obcas?

Na to pytanie odpowiedzieliśmy już częściowo we wstępie. Botki na słupku są butami niezwykle uniwersalnymi właśnie ze względu na wybrane w nich obcasy. Są obuwiem, które można z powodzeniem założyć na każdą okazję i na każdą drogę. Bardzo dobrze trzymają stopę, chroniąc ją przed ewentualnymi uszkodzeniami czy niesprzyjającą temperaturą. Wiele modeli sięga nad kostkę, dzięki czemu mogą także ochronić tę część nogi, a jednocześnie zagwarantować zdrowie osobie, która je nosi.

Z kolei szeroki obcas, jakim jest słupek, sprawdza się dosłownie na każdej nawierzchni. Dobrze trzyma się podłoża i stabilizuje stopę, czego niestety nie da się powiedzieć o modnej szpilce. Jest obcasem doskonałym na spacery i do pracy, ponieważ zapewnia znacznie mniejsze obciążenie kobiecie niż właśnie szpilka. Trzyma ją stabilnie na nogach nawet wówczas, gdy musi ona przejść szybkim krokiem czy jechać komunikacją miejską, co na pewno doceni wiele zabieganych kobiet.

Botki są doskonałe na każdą porę roku

I to bez wątpienia prawda. Zarówno w trakcie chłodnych dni, które występują latem, jak też w ciągu jesieni, wiosny i lekkiej zimy sprawdzają się doskonale. Są bowiem niezwykle uniwersalnym, które można nosić dosłownie na każdą porę roku i praktycznie przy każdej pogodzie, która występuje w czasie sezonu. Wiele pań korzysta z nich nawet wówczas, gdy na drogach pojawia się odrobina śniegu i lodu.

Botki do spodni

Pierwszym sposobem zakładanie botków z pewnością będzie zestaw ze spodniami. Wysoki słupek sprawia, że nawet najdłuższe spodnie będą się prezentować pięknie, a ich nogawki znajdą się ponad ziemią, co pozwala nosić ciekawe modele bez obawy o ich zniszczenie. Jednocześnie botki na słupku to właśnie idealny model butów do dżinsów bootcut, ponieważ taki rodzaj obuwia będzie pięknie wystawał właśnie spod długich, lekko dzwonowatych nogawek.

Jednak nie tylko do dżinsów warto je zakładać. Botki na słupku równie dobrze sprawdzą się do innych rodzajów spodni, w tym do ciekawych rurek albo prostych spodni, często wybieranych przez kobiety jako dodatek do marynarki lub żakietu w stroju formalnym i biznesowym. Dzięki połączeniu z botkami, taki strój do pracy na pewno będzie doskonale sprawdzał się w wielu sytuacjach, w których wymagana jest lekka formalizacja.

Botki w parze ze spódnicą

Czasami zdarza się, że nawet w chłodniejszy dzień kobieta musi założyć spódnicę. Wówczas nie pozostaje jej nic innego, jak tylko zdecydować się na połączenie jej z dobrze chroniącymi przed zimnem butami. Jeśli nie planuje kozaków, z całą pewnością powinna wykorzystać właśnie botki na obcasie, ponieważ osłonią stopy, kostki i dolną część łydki. W połączeniu z cieplejszymi rajstopami i spódnicą będą też świetnie wyglądać.

Podobne tematy
Total
0
Shares
Wiadomości związane